Orientační nabídka


 

Představitelé kraje a univerzity jednali o spolupráci

11
Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová se setkala s novým rektorem Univerzity J. E. Purkyně (UJEP) v Ústí nad Labem profesorem René Wokounem. Předmětem jednání byly možnosti užší spolupráce mezi Ústeckým krajem a univerzitou.
 

 
 

Hejtmanka při přivítání rektorovi popřála mnoho úspěchů v jeho práci a zdůraznila význam univerzity pro Ústecký kraj. „Věřím, že budete hájit zájmy ústecké univerzity, které povedou k jejímu dalšímu rozvoji. V tomto ohledu můžete také očekávat podporu ze strany Ústeckého kraje,“ řekla v úvodu setkání Jana Vaňhová.

 

René Wokoun vyjádřil přesvědčení, že vzájemná spolupráce kraje a univerzity bude přínosná pro obě strany. Vzdělávací a výzkumný potenciál UJEP bude dále přispívat k rozvoji kraje. Jako příklad uvedl možnosti univerzitního výzkumného centra konkurenceschopného a udržitelného rozvoje regionu. Další možnosti spolupráce spatřuje UJEP ve vzdělávání pro potřeby veřejné správy. „Mezi naše priority patří dobudování kampusu, máme však v zásobě i další rozvojové záměry,“ uvedl profesor Wokoun.

 

Hejtmanka Jana Vaňhová připomněla potenciál Ústavu zdravotnických studií UJEP, kde se nabízí možnost spolupráce s onkologickými centry v kraji a dalšími špičkovými zdravotnickými zařízeními. Fakulta výrobních technologií a managementu může více pomoci v přípravě vysokoškolsky vzdělaných techniků, kterých je v kraji stále nedostatek. Vysokoškolákům, kteří se zaváží setrvat v Ústeckém kraji, nabízí kraj získání stipendia.

 

Profesora RNDr. René Wokouna, CSc. jmenoval prezident Václav Klaus rektorem 23. 2. 2011. Rektor Woukoun se během své profesní dráhy věnoval postupně geografii, územnímu a regionálnímu rozvoji a národohospodářské problematice. Profesorem se habilitoval na VŠE v Praze v roce 2008.

 

1
Hejmanka Jana Vaňhová s novým rektorem UJEP René Wokounem

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 12.4.2011 / 12.4.2011
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém