Orientační nabídka


 

Představitelé vedení Krajské zdravotní, Ústeckého kraje, města a bezpečnostních složek jednali v mostecké nemocnici

Krajská zdravotní, a. s. (KZ), Ústecký kraj, statutární město Most a Policie České republiky podpoří kroky vedoucí k vyšší bezpečnosti personálu a pacientů v mostecké nemocnici. Shodli se na tom jejich představitelé při jednání, které se uskutečnilo v pátek 17. září 2021 na ředitelství Nemocnice Most, o. z. Prvním takovým krokem bude významné posílení bezpečnostního systému v areálu druhé největší nemocnice KZ o nové kamerové body.
Tisková zpráva ze dne 21. září 2021
KZ, a. s.
 

 
 

„Počet kamer v mostecké nemocnici se musí zvýšit, nutno je začít jednoznačně na centrálním příjmu, který je nejfrekventovanějším zdravotnickým pracovištěm. Představenstvo, vzhledem k důležitosti opatření, bude o uvolnění finančních prostředků pro tento první krok ke zvýšení bezpečnosti našich zdravotníků a samotných pacientů rozhodovat na svém nejbližším jednání. Jsem přesvědčen, že dnešní schůzka je dobrým začátkem pro pokračování spolupráce všech zúčastněných stran,“ řekl Ondřej Štěrba, předseda představenstva KZ.

„Zabezpečení centrálního příjmu nemocnice co nejdříve je nyní úkol pro vedení Krajské zdravotní. Začít na něm pracovat je možné prakticky ihned, protože finančně nepůjde o zásadní položku. A poté i samozřejmě pokračovat v rozšíření bezpečnostních prvků v celé nemocnici. Na základě dosavadních zkušeností musíme ochránit personál, pokud možno, co nejvíce,“ zdůraznil Jan Schiller, hejtman Ústeckého kraje.

„Spolupráce městské policie s nemocnicí a jejím centrálním příjmem, myslím si, funguje v současné době dobře, ale jsme připraveni být nápomocni k dalším krokům ke zvýšení bezpečnosti jak personálu, tak pacientů. Posílení kamerového systému, na jehož potřebě jsme se shodli, je jistě tím správným začátkem,“ uvedl Jan Paparega, primátor statutárního města Most.

Jednání se zúčastnili také mj. člen představenstva KZ Stanislav Dostál, generální ředitel KZ Petr Malý, ředitel zdravotní péče KZ – Nemocnice Most, o. z., Petr Najman, poslanec Parlamentu České republiky Pavel Růžička, ředitel Územního odboru Most Policie České republiky Jiří Volprecht a ředitel Městské policie Most Jaroslav Hrvol.

Zdroj: info@kzcr.eu

KZ, a. s.
Radim Laibl, krajský radní pro zdravotnictví (v popředí) a Jan Schiller, hejtman (modré sako)

 

KZ, a. s.
Účastníci jednání o zajištění vyšší bezpečnosti personálu a pacientů v mostecké nemocnici

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 21.9.2021 / 21.9.2021
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém