Orientační nabídka


 

Představujeme nové železniční dopravce na pravidelných linkách v Ústeckém kraji – Die Länderbahn GmbH DLB

železnice
Die Länderbahn GmbH DLB je železniční dopravce, který provozuje dlouhodobě dopravní sítě a linky na německém území a spolupráci s českými soukromými dopravci navázal teprve v roce 2000, kdy zahájil provoz na tratích v Karlovarském kraji. Od roku 2010 začal pod názvem Trilex železniční linky samostatně provozovat také v Ústeckém a Libereckém kraji v takzvaném „Trojzemí“ a to prostřednictvím organizační složky v Hrádku nad Nisou. Jelikož se spolupráce osvědčila, rozhodl se mateřský německý koncern Netinera v součinnosti s hrádeckou organizační složkou zúčastnit také výběrového řízení o zajištění dopravy, které vyhlásil Ústecký kraj. Společnost v tomto výběrovém řízení uspěla a s krajem uzavřela smlouvu, podle které bude zajišťovat veřejnou drážní dopravu v příštích deseti letech počínaje 15. prosincem 2019 na třech tratích v oblasti Lounska, a to konkrétně na linkách U12 Osek město - Rakovník, U14 z Jirkova do Lužné u Rakovníka a na turistické lince T7 z Chomutova do Vejprt.
Německý dopravce poskytne pro nový provoz v Ústeckém kraji celkem osm vozidel typu RegioSprinter s bezbariérovým přístupem a velkými panoramatickými okny. „Tato vozidla bude dopravce během prvních dvou let provozu v DÚK průběžně modernizovat, aby po modernizaci nabídla wifi připojení, USB zásuvky a audiovizuální informační systém. Dojde také k rekonstrukci podlahy, sedadel, potahů a vymezení prostoru pro přepravu vozíčkářů, jízdních kol a kočárků“ uvádí k soupravám náměstek hejtmana Ústeckého kraje, Jaroslav Komínek.
Pro zajišťování provozu v Ústeckém kraji byla v červenci založena česká společnost Die Länderbahn CZ s.r.o. se sídlem v Ústí nad Labem a v Lounech byla zřízena kancelář s kontaktním centrem, kde ještě do zahájení provozu budou probíhat úpravy zázemí. S novým grafikonem bude dopravce provozovat v Lounech i pokladnu, kterou převezme od ČD. Jaroslav Komínek k novému železničnímu dopravci a přípravám na jeho provoz dodává: „S přípravou zázemí Länderbahn finišuje, s náborem zaměstnanců započala již v dubnu, pevně tedy věříme, že do konce roku bude mít společnost připraven nejen vozový park, ale i dostatek strojvedoucích, průvodčích a dispečerů a že se jí v nejbližších dnech podaří vybrat vhodné kandidáty i na poslední volná místa strojvedoucího s licencí.“
 

 
 
 
Zodpovídá: Ing. Michaela Morrice Zárybnická
Vytvořeno / změněno: 11.11.2019 / 11.11.2019
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies