Orientační nabídka


 

Premiéra Farmářských trhů na Severní Terase

A
Severočeské farmářské trhy (SvčFT), které pořádá občanské sdružení Český um –Artificium Bohemicum, získaly záštitu hejtmanky Jany Vaňhové, finanční podporu Ústeckého kraje a jejich patrony jsou také Krajská agrární komora, společnost Czech Coal a další instituce.
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 11. dubna 2011

Premiéru měly v sobotu 9. dubna od rána do poledne v centrálním parku na ústeckém sídlišti Severní Terasa. Nabídky více než dvaceti prodejců, soukromých pěstitelů, producentů potravin nebo rukodělných výrobků využily stovky nakupujících. Byli většinou spokojeni, stejně jako náměstek hejtmanky Arno Fišera: „Jsem přesvědčen, že Farmářské trhy přinášejí do našich měst tolik potřebnou nabídku od soukromníků a malých či středních firem. Dovozová zelenina a ovoce a potraviny z mamutích  výroben už lidi nelákají, chtějí to, co vyroste z naší země a co jim nabídnou soukromníci od nás, ne z Polska či Španělska. Jsou tu a na všech dalších trzích budou prvovýrobci a ´prověření´ dodavatelé čerstvých a kvalitních potravin a výpěstků,“  říká Arno Fišera. S postupem jara se Farmářské trhy v Ústí nad Labem, Mostě či v Chomutově rozšíří mnohonásobně o další výpěstky a výrobky,  zeleninovou sadbu, ovoce i čerstvou zeleninu. Dá se tedy předpokládat, že přibude i prodejců a tudíž spokojených zákazníků. 

   „Vážení! Naše nabídka se začíná vyrovnávat s vaší poptávkou,“ zaznělo po půl desáté od stánku bioproduktů z kravského, ovčího a kozího mléka společnosti  z Držovic. A za deset minut už bylo opravdu vyprodáno. Právě zmíněná firma Jakuba Laušmana získala před dvěma lety prvenství v kategorii mléčných výrobků soutěže Potravinářský výrobek Ústeckého kraje – Kraj Přemysla Oráče za bochník Okáč - bio a vítězství znásobila vloni dvěma prvními místy ve třetím ročníků krajského klání- zvítězil jejich ovčí jogurt Bio a druhý byl ovčí sýr polotvrdý Pecorino. Na S. terase byl i další vítěz minulých ročníků -INPEKO, spol. s r.o. z Ústí i s velkými chodskými koláči a samozřejmě s řadou dalších pekárenských výrobků.

  Další Farmářské trhy budou v Ústí nad Labem již v pátek a v sobotu 15. a 16. dubna, tentokrát u obchodního centra Forum. Na Severní Terasu se trhy vrátí  7. května. První SvčFT v Chomutově se uskuteční v sobotu 30. dubna na Náměstí 1. máje, Most je bude hostit na Hipodromu v sobotu 14. května. Kromě společnosti Český um s podporou Ústeckého kraje pořádají podobné trhy i další pořadatelé a města v celém Ústeckém kraji.

Připravil Mgr. Zbyněk Šebesta,

oddělení tiskových informací,

kancelář hejtmana Ústeckého kraje,

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 742, sebesta.z@kr-ustecky.cz,

www.kr-ustecky.cz

 

1

2
Sobota 9. dubna 2011 -Farmářské trhy v Ústí n.L. -Severní Terase

3
O kvalitu výpěstků se u jednoho z prodejců zajímal také náměstek hejtmanky Arno Fišera (v nakupujících vlevo)

3
Bioprodukty z trojího mléka šly na odbyt...

5

6

7

8

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 11.4.2011 / 11.4.2011 | Schváleno / Zrušeno: 11.4.2011 / 10.5.2011
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém