Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Přes dvě stě milionů poputuje žadatelům o dotace

 
obr
Zastupitelstvo kraje se sešlo na pondělním zasedání, kde projednalo a schválilo řadu důležitých bodů z navrženého programu. Mezi ně například patří rozpočet kraje na rok 2015 a výše dotačních programů. Schválený rozpočet a s ním dotační programy umožňují směřovat finanční prostředky do hlavních priorit kraje. Rozpočet byl schválen ve výši 12 115 403 000.
Tisková zpráva ze dne 17. prosince 2014
 

 
 

Celkem je z rozpočtu kraje připraveno pro cizí subjekty a z přídělu do fondů více než 216 milionů korun. Konkrétně je v rámci mládežnických programů, kam spadají mimo jiné motivační programy pro žáky škol či stipendia pro vysokoškoláky, připraveno 23, 5 milionů korun. Na podporu regionální kulturní činnosti a památkové péče je připraveno 19, 7 milionů Kč. V rámci programů týkajících se životního prostředí a zemědělství bude rozděleno 16, 7 milionů. Nově byl schválen program Podpory zvýšení komfortu pacientů-nemocniční lůžka ve výši 7 milionů korun. Ve Fondu Ústeckého kraje je na následující rok připraveno 27, 5 milionů korun. Pro Program obnovy venkova a Program na záchranu kulturních památek, který je součástí Fondu rozvoje, je připraveno také 27, 5 milionů Kč. Ve Fondu životního prostředí je nachystáno 5 milionů Kč. Program Podpory sociálních služeb a aktivit pro podporu rodiny čítá 10 milionů Kč. V rámci Programu protidrogové politiky v Ústeckém kraji je určena výše dotace jeden milion. 

Jmenovitě zastupitelstvo kraje schválilo rozdělení dotací v těchto dotačních titulech Ústeckého kraje:  Sport 2015, Volný čas 2015, Prevence rizikového chování v Ústeckém kraji 2015, Podpora zvýšení komfortu pacientů při poskytování akutní lůžkové péče, Program podpory aktivit stálých profesionálních divadelních souborů a hudebních těles působících v Ústeckém kraji na rok 2015, Program podpory regionální kulturní činnosti, Program na záchranu a obnovu kulturních památek, Program obnovy venkova, Dotační program inovační vouchery aj. Vyhlášené programy přispějí na realizaci řady zajímavých a prospěšných projektů. Ústecký kraj každoročně vyhlašuje dotační programy, díky kterým mohou nejrůznější organizace žádat o finanční podporu. Pravidla a podmínky pro získání dotace budou od nového roku aktualizovány na webových stránkách kraje.

Připravil: OMK

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 17.12.2014 / 17.12.2014 | Účinnost od-do: 17.12.2014-17.1.2015

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém