Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Přeshraniční spolupráce trvá. Němečtí odborníci navštívili v rámci projektu uhelné safari

 
Vita-Min
Setkáním odborníků z obou stran česko-saské hranice pokračuje i letos projekt Vita-Min. V Mostě se konal odborný workshop a následovala exkurze do povrchového lomu na Mostecku, na tzv. uhelné safari.
Tisková zpráva ze dne 26. června 2018
 

 
 

V rámci dopoledního bloku byla prezentována řešení jednotlivých dílčích úkolů všech projektových partnerů. Za českou stranu byly předneseny výsledky hydrochemického monitoringu na vybraných vodních útvarech a vodních tocích, které se nachází na výsypkách Mostecké pánve. Saská strana se zabývala především problematikou průsaků znečišťujících látek, jako jsou sírany nebo železo do povrchových vodních toků, ať už v závislosti na přírodních podmínkách, nebo následkem lidské činnosti.

Po teoretické části následovala exkurze, která zahrnovala prohlídku s odborným výkladem do aktivního lomu Československé armády, kde byla k vidění řada technologických zařízení jako skrývková rypadla, zakladače zeminy a pásové dopravníky. Součástí exkurze byla rovněž prohlídka okolních výsypek lomu.

Projekt Vita–Min – Život s hornictvím se zabývá identifikací zátěží ve vodních útvarech způsobených hornickou činností a řešením jejich následných sanací. Byl finančně podpořen částkou z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj, Programu na podporu přeshraniční spolupráce mezi Svobodným státem Sasko a Českou republikou 2014–2020. Jedná se o společnou přeshraniční iniciativu partnerů, přičemž lead partnerem je Saský úřad životního prostředí, zemědělství a geologie (LfULG) a kooperačními partnery jsou Ústecký kraj a město Oelsnitz v Sasku. Projekt je realizován

01
Nejprve se uskutečnily přednášky.

02
A poté cesta do lomu na tzv. uhelné safari.

03

 

 


 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 26.6.2018 / 26.6.2018 | Zveřejnit od: 26.6.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém