Orientační nabídka


 

Presstrip po Ústeckém kraji pro slovenské novináře se nesl ve znamení baroka

foto
Zájem slovenských turistů o Ústecký kraj každoročně stoupá, což je i důsledkem pravidelně pořádaných presstripů pro zástupce slovenského tisku a webových turistických portálů.
 

 
 

Ve dnech 5. až 8. října proběhl presstrip pro slovenské zastoupení Czechtourismu zaměřený na turistické atraktivity s původem v barokním období, který vedl napříč všemi čtyřmi turistickými destinacemi Ústeckého kraje. Mezi navštívené památky patřily barokní zámky Ploskovice, Duchcov, barokní městská centra v Litoměřicích, v Žatci včetně Chrámu chmele a piva a v Terezíně, kde všechny zaujala Velká pevnost z josefínské doby.

„Zájem turistů je nutné neustále podněcovat, proto prostřednictvím zahraničních médií cílíme na skupiny turistů, kteří Ústecký kraj navštěvují tradičně, ale i na cílové skupiny, které se profilují na základě nových trendů v turistice. Mám na mysli medicínskou a gastronomickou turistiku. Proto vedle barokních skvostů v regionu měli novináři možnost prohlídky Lázní Teplice a řady minipivovarů a vinařství, které se pyšní kvalitou a nevšedními kulinářskými specialitami“, uvedl k průběhu presstripu Zdeněk Matouš, radní Ústeckého kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch.

Na programu byla i vítězná restaurace roku 2016, Černý orel v Oseku, která uspěla v soutěži krajské sekce Asociace hotelů a restaurací České republiky, minipivovary Černý orel v Oseku, Na rychtě v Ústí nad Labem a Žernosecké zámecké vinařství. Výstupy z presstripů jsou publikovány ve slovenském tisku a na slovenských turistických webových portálech.

Zpracovala: Ing. Ellen Herzogová, oddělení cestovního ruchu KÚÚK

foto

foto

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 19.10.2017 / 19.10.2017
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém