Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Prezident dnes v Komořanech a v Jirkově

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
v TOSu Varnsdorf
Ve středu 4. února ukončí prezident České republiky Miloš Zeman třídenní návštěvu Ústeckého kraje. V úterý pobýval na severu kraje, ve Varnsdorfu, Krásné Lípě a v Děčíně, dnes bude v Komořanech diskutovat s horníky a v Jirkově s občany města. Závěr Zemanovy návštěvy bude patřit tiskové konferenci s akreditovanými novináři na zámku Červený Hrádek.
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 4. února 2015

První úterní návštěva hlavy státu patřila podniku TOS Varnsdorf, který je jedním z nejvýznamnějších zaměstnavatelů v regionu Šluknovského výběžku a od roku 1903 vyrábí obráběcí stroje s exportem do mnoha zemí, dokonce až do Brazílie.  Prezident s obdivem hovořil o práci managementu společnosti, která uplatňuje baťovský systém výroby a prodeje. Nabídl podniku kontakty na partnery v Číně a pozdravil se krátce i se zaměstnanci podniku. Zde ocenil hejtman rozvoj této české společnosti, která má mezi zaměstnanci minimální fluktuaci, ale přes vysokou nezaměstnanost v regionu se potýká s nedostatkem kvalifikovaných odborníků a řemeslníků. Tuto situaci má pomoci řešit systém technického a přírodovědného vzdělávání Ústeckého kraji.  Následovalo setkání prezidenta a hejtmana Oldřicha Bubeníčka v Centru Panorama s představiteli města Varnsdorfu, starosty Šluknovska a později také s občany  města. V nabitém sále, kde bylo snad pět stovek lidí, byla opět tématem číslo jedna problematika začleňování sociálně obtížně přizpůsobivých občanů do majoritní společnosti a rovněž nový systém veřejné autobusové dopravy v této části kraje. Hejtman vysvětlil, že uznává, že v prvních týdnech byla situace složitá, ale nyní se již vše navrací k normálu, do fungující nabídky dopravy. Kraj všemožně podporuje rozvoj Šluknovského výběžku a také přechod na nový dopravní systém byl řadu let připravován i ve spolupráci s představiteli města a obcí.

V Krásné Lípě se prezident s doprovodem při obědě v Křinickém pivovaru, kdy ho opět obsluhovali žáci hotelové školy, tentokrát z Děčína, setkal s představiteli podniků z chemického nebo hutního průmyslu, ale také ze správy lesů, ekofarem a dalších prosperujících závodů Ústeckého kraje. Přítomen byl rovněž Jiři Cieńcała, vládní zmocněnec pro Ústecký kraj. Po obědě hovořil prezident krátce a neplánovaně s několika handicapovanými občany, kteří protestovali proti nedávným prezidentovým názorům na nevhodnost společného vzdělávání handicapovaných a zdravých dětí. Prezident znovu vysvětlil, že učitelé mají na zdravotně postižené děti v praktických třídách daleko více času a rozhodně tím nevyjímal handicapované občany z naší společnosti.

Posledním zastavením prezidenta s hejtmanem a s jejich doprovody byl Děčín. Nejprve se tu Miloš Zeman setkal s vedením města a zastupiteli. Hovořil s nimi o potřebě zajistit výstavbou jezů další splavnost dolního toku Labe a zajímal se o veřejnou službu občanů a veřejně prospěšné práce nezaměstnaných. Vpodvečer se poté setkal ve Společenském domě Střelnice s veřejností a odpovídal na řadu občanských dotazů, které se týkaly znovu navyšování nabídky pracovních příležitostí a problematiky kriminality a sociálního vyloučení.

Ve Varnsdorfu i v Děčíně se Miloš Zeman podepsal do pamětních knih a předal prezidentské stuhy na tamní prapory měst.

Manželova choť Ivana ve stejný den, tedy v úterý 3. února, spolu s manželkou hejtmana Jitkou navštívily Základní školu a Mateřskou školu v Děčíně – Nebočadech a v Úštěku si obě dámy prohlédly sklepení Muzea čertů a Panský dvůr. Setkaly se rovněž s představiteli tohoto historického města.  

Dnes ukončí prezident ČR Miloš Zeman třídenní oficiální pracovní návštěvu Ústeckého kraje, na níž jej pozval hejtman Oldřich Bubeníček, na Mostecku a Chomutovsku. Nejprve se setká v Komořanech s představiteli Severní energetické, a.s., tedy těžařské firmy, která dobývá uhlí na dole ČSA. Samozřejmě, že obsahem rovněž následné diskuse s horníky bude prezidentům postoj k prolomení limitů, tedy k rozšíření dobývacích území. Posléze poobědvá prezident v Jirkově spolu se zastupiteli a řediteli městských příspěvkových organizací a pak se v kině Květen před třináctou hodinou setká s občany města. Návštěvu na severu Čech ukončí odpoledne na Červeném Hrádku u Jirkova tisková konference pro novináře, kteří po celé tři dny psali o této druhé návštěvě Miloše Zemana v Ústeckém kraji. Odsud již pan prezident odcestuje zpět do Prahy.

Připravili pracovníci odd. mediální komunikace Kanceláře hejtmana


1
V podniku TOS Varnsdorf.

2
Z besedy s občany v Centru Panorama ve Varnsdorfu na severu kraje.

3
Krátké zastavení s handicapovanými občany v centru Krásné Lípy.

4
Z děčínského setkání s představiteli města. Vedle pana prezidenta jsou na snímku 

hejtman Oldřich Bubeníček a primátorka Děčína Marie Blažková.

5
Zaplněný sál děčínské Střelnice.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6
Jedna fotka ze separátního programu paní Ivany Zemanové (vlevo),

kterou doprovázela Jitka Bubeníčková. Záběr je z návštěvy ve STAP Vilémov.
(Tento snímek jsme převzali od Děčínského deníku, foto Julius Filip.)


 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 4.2.2015 / 4.2.2015 | Zveřejnit od-do: 4.2.2015-3.3.2015

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém