Orientační nabídka


 

Prezident Miloš Zeman navštívil již pošesté Ústecký kraj

dd
Dnes, v úterý dne 19. 6. 2018, zavítal na třídenní návštěvu Ústeckého kraje, v pořadí již šestou, prezident republiky Miloš Zeman. Na Krajském úřadu Ústeckého kraje přivítal prezidentský pár hejtman Ústeckého kraje s chotí. Miloš Zeman se ještě dopoledne setkal se členy Zastupitelstva Ústeckého kraje za účasti starostů měst a obcí s rozšířenou působností. V diskuzi zazněla mimo jiné témata ke změně zákona o hmotné nouzi a splavnění Labe. Pan prezident se vyjádřil souhlasně k návrhům na omezení doplatků na bydlení i k vybudování plavebního stupně Děčín.
 

 
 

Prezident se podepsal do pamětní knihy kraje a s hejtmanem si vyměnili dárky – za Ústecký kraj to byla pánská souprava s českými granáty pocházejícími z našeho kraje.

Na obědě v Třebívlicích se prezident setkal s významnými podnikateli Ústeckého kraje v zemědělství, vítězi letošních ročníků soutěží „Regionální potravina“ a „Nejlepší potravinářský výrobek Ústeckého kraje – Kraje Přemysla Oráče“. Úterý zakončil Miloš Zeman návštěvou města Podbořany, kde se setkal s představiteli města a s občany.

Ve středu 20. června zahájí prezident svůj pobyt v kraji návštěvou elektrárny Ledvice, kde se setká s vedením společnosti a se zaměstnanci. Na obědě na autodromu Most se Miloš Zeman setká s významnými osobnostmi a sportovními reprezentanty Ústeckého kraje. Ve středu odpoledne ještě zavítá do Bečova a Lišan, kde získal vysoké procento hlasů ve druhém kole prezidentských voleb a setká se zde s představiteli obce a s občany.

Poslední den návštěvy Ústeckého kraje zahájí ve čtvrtek 21. června prezident v Bílině setkáním s vedením města a starosty okolních obcí a besedou s občany. Třídenní návštěva bude zakončena na státním zámku Jezeří závěrečnou tiskovou konferencí.

Po celou dobu třídenní návštěvy bude prezidenta doprovázet hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Pro první dámu je připraven separátní program, Ivanu Zemanovou bude doprovázet hejtmanova choť Jitka Bubeníčková.

 

rr

rr

 

rr
Setkání se zastupiteli a starosty na krajském úřadu

dd
Do diskuze s prezidentem se zapojil i náměstek hejtmana Jaroslav Foldyna, vpravo od něj jsou náměstci hejtmana Petr Šmíd a Stanislav Rybák a 1. náměstek Martin Klika

 

dd
Zápis do pamětní knihy

 

dd
Spona do kravaty a manžetové knoflíčky s broušenými granáty pocházejícími z Českého středohoří byly hejtmanským dárkem pro prezidenta

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 19.6.2018 / 19.6.2018 | Zveřejnit od: 19.6.2018
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém