Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Prezident Miloš Zeman zahájil třídenní návštěvu Ústeckého kraje

 
mz
Oficiálně byla návštěva zahájena v pondělí 7. prosince v 10.30 příjezdem Miloše Zemana a první dámy Ivany Zemanové k budově Krajského úřadu Ústeckého kraje. Zde je osobně přivítal hejtman Oldřich Bubeníček s chotí Jitkou Bubeníčkovou.
 

 
 

Prezident se v pondělí setkal s vedením Ústeckého kraje, krajskými zastupiteli a starosty měst a obcí s rozšířenou působností. Mezi tématy besedy s prezidentem byla migrační vlna a událostí s ní související, role vojenských aktivních záloh a péče o seniory.

„Na návštěvě v Ústeckém kraji jsem ve funkci prezidenta již potřetí.  Je to krásný, ale někdy bohem zkoušený kraj,“ uvedl Miloš Zeman a připomněl sociálně vyloučené lokality a nezaměstnanost v kraji. Poděkoval rovněž hejtmanovi, vedení kraje i zastupitelům za jejich práci odváděnou při rozvoji kraje.

Prezident se na krajském úřadu též setkal se zástupci příspěvkových organizací kraje a představiteli Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje a odborů. Jedním z hlavních témat diskuze byl nedostatek odborného personálu na řemeslnických školách a obava, že žáci nemají po vystudování dostatečnou perspektivu.

Pondělní program zahrnuje dále návštěvu děčínské společnosti zabývající se výrobou ovocných čajů a bylinných produktů. První den návštěvy zakončí prezident v Benešově nad Ploučnicí diskusí s vedením města a občany.

Miloš Zeman v dalších dnech postupně zavítá také na Litoměřicko, Teplicko, Lounsko a Chomutovsko.

První dáma Ivana Zemanová a hejtmanova choť Jitka Bubeníčková měly dnes svůj separátní program.

Prezident Zeman byl letos v Ústeckém kraji na třídenní návštěvě v únoru, kdy mimo jiné podpořil prolomení těžebních limitů.

 

mz

mz
V popředí zleva dary Ústeckého kraje prezidentovi - vitrážová lampa a koš regionálních potravin, vpravo je pak prezidentský dar hejtmanovi Ústeckého kraje

mz
Zápis do pamětní knihy

mz
Předávání darů

mz
Na setkání s představitel příspěvkových organizací kraje a HSR ÚK

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 7.12.2015 / 7.12.2015

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém