Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Přijďte podpořit mladé běžce na Juniorský maraton

 
logo ÚK
V úterý 15. dubna se při sedmém semifinálovém kole v Ústí nad Labem rozběhne 18. ročník Juniorského maratonu. Na trati dlouhé 42 km se spolu v desetičlenném štafetovém závodě utkají studenti z 11 středních škol z celého Ústeckého kraje.
 

 
 

Juniorský maraton je štafetový běžecký závod pro studenty středních škol, kteří zdolávají celou trať klasického maratonu. O 42 km dlouhý úsek se podělí 10 členů týmů, na každého tak čeká 4,2 km dlouhý úsek. V dubnu startují semifinálová kola, která se poběží ve dvanácti krajích Česka. Ti nejlepší z nich se dostanou do finále, které se poběží 11. května v rámci slavného Volkswagen Maratonu Praha.

Semifinálové kolo startuje v úterý 15. dubna u Obchodního centra Forum v ulici U Kostela v Ústí nad Labem. Ve 12 hodin vyšle startovní výstřel na trať 11 týmů z 11 středních škol. Na každého běžce čeká 6 kol o délce 700 m, celkem 4,2 km.

Ti nejrychlejší se mohou těšit na květnové finále na Volkswagen Maratonu Praha, kde budou startovat po boku nejlepších světových vytrvalců. Všichni finalisté mají od organizátorů hrazenou dopravu do Prahy a zpět a ubytování ze soboty na neděli. Kromě zážitku ze závodu jsou pro všechny připraveny medaile a účastnická trička. Jedni vylosovaní šťastlivci se navíc mohou těšit na zájezd do Bruselu.

Registrace na Juniorský maraton jsou zdarma a hlásit se lze až do poslední chvíle. Stačí jen dát dohromady 10 spolužáků a přihlásit se na www.runczech.com/jmc. Pokud se nechystáte běžet, přijďte podpořit mladé závodníky na trati. Celý program provází živá soutěžní atmosféra a je připraven i doprovodný program. Přijďte i vy podpořit mladé sportovce!

Připravil: Tým RunCzech

Přihlášené školy na Juniorský maraton - Ústecký kraj - Ústí nad Labem (15. dubna)

Gymnázium a SOŠ Klášterec nad Ohří

Gymnázium J. Jungmanna Litoměřice

Gymnázium Jateční Ústí nad Labem

Gymnázium Lovosice

Gymnázium Roudnice nad Labem

Obchodní akademie a jazyková škola Ústí nad Labem

SŠ OŘS a ZŠ Ústí nad Labem

Střední odborná škola technická a zahradnická, Lovosice

Gymnázium Děčín

Gymnázium Teplice

Gymnázium Varnsdorf

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 14.4.2014 / 14.4.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém