Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Příspěvek pro žateckou nemocnici

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
odpověď pro Deník Lučan
 

 
 

ODPOVĚĎ NA DOTAZ Deník Lučan (Libor Želinský, denik.lucan@denikybohemia.cz) ze dne  11.12.2003

 

Dotaz (v původním znění):

1. Starosta Žatce, ředitel tamní nestátní nemocnice a předseda její správní rady poslali v závěru listopadu hejtmanovi dopis, v němž žádali o příspěvek cca 10-14 milionů korun pro nemocnici z peněz, které krajům měla přidělit vláda na oddlužení bývalých okresních nemocnic. Argumentují tím, že všechny nemocnice jsou součástí zdravotnické sítě a že příspěvek by měl být rozdělen spravedlivě všem, jinak na to doplatí jen ty nemocnice, které hospodařily v pořádku a bez dluhů. Dotaz: Už hejtman něco odpověděl? A jaké je vlastně jeho stanovisko, či celého krajského úřadu. Jaká bude technika rozdělování peněz?

 

2. Žatecké zastupitelstvo neschválilo návrh Ústeckého kraje převzít dům dětí a mládeže. Jaký bude další postup kraje v této věci? Opravdu může hrozit uzavření DDM, jak bylo naznačováno ve vašem dopise? Kolik činí náklady na provoz DDM v Žatci? A jen pro srovnání - jaký byl postoj ostatních asi deseti měst, které jste oslovili se stejnou žádostí? Našlo se alespoň jedno, které by s převzetím zřizovatelství souhlasilo?

 

 

Odpověď:

1. Hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc na dopis žateckého starosty a ředitele tamní nemocnice dosud neodpověděl. Odpověď na tento dopis byla podmíněna projednáním problematiky rozdělení státního příspěvku na oddlužení nemocnic Radou Ústeckého kraje a krajským zastupitelstvem.

Zastupitelstvo ve věci rozdělení peněz na oddlužení rozhodlo na svém mimořádném zasedání v pondělí 8.12. a hejtman odpoví na dopis v nejbližších dnech. Bližší informace o tomto rozhodnutí je možné získat na webu Ústeckého kraje:

(http://www.kr-ustecky.cz/vismo/dokumenty2.asp?u=450018&id_org=450018&id=421912&p1=0&p2=0&p3=)

 

  

 

2. Ústecký kraj nemá dosud k dispozici žádné oficiální vyjádření města Žatec ke zmiňovanému problému. Poté, co odbor školství mládeže a tělovýchovy Krajského úřadu Ústeckého kraje záměr kraje převést domy dětí a mládeže na jednotlivá města předběžně projednal, oslovil v říjnu hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc příslušná městská zastupitelstva dopisy, ve kterých je požádal, aby se do konce roku k této záležitosti oficiálně vyjádřily. Kladně se dosud k tomuto záměru kraje vyjádřila například zastupitelstva v Děčíně a Duchově. Shromaždování stanovisek jednotlivých oslovených zastupitelstev dosud neskončilo a celá záležitost proto není uzavřena. O dalším postupu ve věci krajských domu dětí a mládeže následně rozhodne rada kraje, respektive krajské zastupitelstvo.

 

 

 

Vydala: Mgr. Romana Konečná, tisková mluvčí Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 754, mobil 603 192 631

e-mail: konecna.r@kr-ustecky.cz

 

 

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 18.12.2003 / 18.12.2003 | Zveřejnit od-do: 18.12.2003-18.1.2004

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém