Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Příspěvkové organizace Ústeckého kraje v sociální oblasti jsou připravené na spuštění krizových plánů

 
logo
Příspěvkové organizace Ústeckého kraje v sociální oblasti jsou v případě uvalení karantény připraveny na spuštění krizových plánů. Do praxe to již museli převést v Domově U Trati v Litoměřicích.
Tisková zpráva ze dne 27. března 2020
 

 
 

Vzhledem k tomu, že byla u dvou lidí spojených s Domovem U Trati v Litoměřicích potvrzena nákaza koronavirem, musela být na celý domov pro seniory uvalena karanténa. Na tuto situaci jsou připraveny jak Domov U Trati, tak i ostatní příspěvkové organizace Ústeckého kraje poskytující sociální služby, které v takových chvílích postupují dle předem připravených krizových plánů.

Otestováni na přítomnost koronaviru budou i zbývající zaměstnanci a klienti Domova U Trati. Těmto udělají koronavirové testy krajští hygienici, kteří budou v domově pro seniory přítomni nepřetržitě po celou dobu karantény. Hejtman Oldřich Bubeníček se dnes na základě usnesení Krizového štábu Ústeckého kraje ze dne 27. března obrátil na Armádu České republiky se žádostí o poskytnutí sil a prostředků (speciálního odběrového týmu) pro provedení testu personálu a klientů.

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 27.3.2020 / 27.3.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém