Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Přístav ve Vaňově je v novém. Nová mola se chystají u Roudnice a Štětí

 
Vaňov přístav
Hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem, primátorem statutárního města Ústí nad Labem Petrem Nedvědickým a ředitelem Ředitelství vodních cest ČR Lubomírem Fojtů byl slavnostně otevřen nový přístavní můstek osobních lodí v Ústí nad Labem – Vaňově.
Tisková zpráva ze dne 2. září 2020
 

 
 

V příštím roce bude u můstku doplněno nové kotvení, připojení lodí na elektrickou energii a pitnou vodu a společně s městem Ústí nad Labem se celý prostor přilehlé autobusové zastávky promění na moderní dopravní terminál.

Obdobný můstek s plachtou designu atelieru architekta Patrika Kotase slouží už sedm let v centru města. „Nový můstek ve Vaňově nyní bude tvořit důstojné zázemí pro tisíce cestujících úspěšného projektu pravidelné linkové lodní dopravy Ústeckého kraje do Litoměřic a Roudnice nad Labem,“ uvedl Jakub Jeřábek z odboru dopravy krajského úřadu. Přístupová lávka šířky 1,5 m umožní bezpečný nástup a výstup cestujících včetně osob na vozíku a s dětskými kočárky z různých druhů osobních lodí délky až 110 m.

„Navazujeme na sérii šesti veřejných přístavišť na Labi vybudovaných Ředitelstvím vodních cest v letech 2013 a 2014, které lodní linky pravidelně využívají. V letošním roce budou v Ústeckém kraji zahájeny práce na dalších čtyřech přístavištích pro malá plavidla v Děčíně, Ústí nad Labem – Brné, v Roudnici nad Labem a ve Štětí,“ upřesnil ředitel Ředitelství vodních cest ČR Lubomír Fojtů.

Stavbu nového můstku realizuje firma Labská strojní a stavební společnost s r.o. s náklady 5,4 mil. Kč, které jsou financovány z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury.

01
Přístav ve Vaňově

02
Na slavnostní akci přijel hejtman Oldřich Bubeníček a primátor Ústí nad Labem Petr Nedvědický (druhý vlevo)

 

03
Slavnostní přestřižení pásky

 

04
A takto vypadá přístav z vodní hladiny

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 2.9.2020 / 2.9.2020 | Zveřejnit od: 2.9.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém