Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Pro rozvoj kraje je nezbytný jeho pozitivní obraz, shodli se na diskuzi

 
1
Jaké jsou možnosti vzdělání a pracovní příležitosti v Ústeckém kraji? Jak zde udržet absolventy? Jak budovat pozitivní vztah k regionu a pracovat pro jeho rozvoj? To vše se řešilo na moderované diskuzi – setkání hejtmana Oldřicha Bubeníčka s představiteli škol, zaměstnavatelů a odborníků na danou problematiku.
Tisková zpráva z 3. dubna 2019
 

 
 

„Na jedné straně potřebujeme špičkové školství, výborné a dobře zaplacené učitele, moderně vybavené učebny a dílny. Na tom se Ústecký kraj podílí, realizujeme řadu projektů na podporu škol a kompetencí žáků. Na druhé straně tu jsou pracovní příležitosti. Všichni víme, že dnes je poptávka po kvalitních zaměstnancích všude velká. Ale nejdůležitější je budovat už od malička pozitivní a srdečný vztah k místu, ze kterého jsme vzešli a kde vyrůstáme. Jen to zde lidi skutečně udrží,“ řekl v úvodu hejtman Bubeníček.

Rektor Univerzity Jana Evangelisty Purkyně Martin Balej zdůraznil, že zde funguje nadstandardní spolupráce univerzity s krajem, kdy finance posléze míří právě tam, kde to kraj nejvíce potřebuje. Obdobně také kraj podporuje střední školství, optimalizuje oborovou nabídku a nabízí motivační stipendijní programy.

Prostor dostala i diskuze nad problémovými oblastmi, jako jsou nedostatek pedagogických a zdravotnických pracovníků, sociální složení populace, historicky chybné kroky v optimalizaci školství apod. V závěru se všichni shodli, že Ústecký kraj je nesmírně pestrý a bohatý na příležitosti, potřebuje ale změnit svůj negativní obraz. Jen pozitivní propagací regionu lze posílit patriotismus a ochotu lidí pro svůj kraj něco dělat.

Setkání s hejtmanem organizoval Deník ve spolupráci s Ústeckým krajem. Mezi hosty nechyběl náměstek hejtmana pro školství Petr Šmíd, primátor Ústí nad Labem Petr Nedvědický, ředitelé krajských škol Jiří Konvalinka, Jaroslav Mareš, Vítězslav Štefl a Zdeněk Pešek, ředitelka Nadace Unipetrol Julie Růžičková ad.

1
Diskuzi moderoval šéfredaktor Ústeckého deníku Vladimír Mayer, úvodní slovo pronesl hejtman Oldřich Bubeníček

2
Uprostřed náměstek pro školství Petr Šmíd, spolu s ním vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy krajského úřadu Dagmar Waicová a Ilja Boráň z Krajské zdravotní a.s.

3
Na diskuzi se sešli primátor Ústí nad Labem Petr Nedvědický (vlevo) a rektor UJEP Martin Balej

4


 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 3.4.2019 / 3.4.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém