Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Pro veřejnou dopravu již nejsou hranice bariérou

 
1
Autobusové linky objednávané krajem dlouho nemohly prostoupit státní hranice, přestože je již Česko součástí Schengenského prostoru. To se ale konečně změnilo – nová legislativní úprava veřejné dopravy od 1. 7. 2010 umožňuje krajům objednávání výkonů i na přeshraničních linkách. Ústecký kraj toho využil jako první v republice a spolu se změnou jízdních řádů ode dne 12. 12. 2010 připravil změnu trasy dvou linek na Šluknovsku.
 

 
 

Tisková zpráva z 17. prosince 2010

Linka 409 nyní vede do Jiříkova přes Filipov a dále pokračuje na nádraží v saském Ebersbachu. Je to jen pár set metrů za hranicemi, ale cestujícím to umožní dobré přestupy na spěšné vlaky do Dráždan. Celková cestovní doba Rumburk – Drážďany bude jen hodina a 43 minut.

Druhou změnou je odklon linky 410 Varnsdorf – Rumburk – Velký Šenov do trasy přes saský Seifhennersdorf. Města Rumburk, Seifhennersdorf a Varnsdorf tvoří prakticky souvislou zástavbu, ideální pro přirozenou dopravní osu linky příměstské dopravy. Po mnoha desetiletích došlo ke spojení veřejnou dopravou mezi těmito městy, která spolu jinak těsně sousedí a veřejná doprava chyběla k plnohodnotnému propojení. Nová trasa je stejně dlouhá jako původní cesta přes Studánku, nabízí však větší potenciál využití. Linka 410 bude nadále jezdit každou hodinu, o víkendech každé dvě hodiny. Nová trasa bude příležitostí pro vzájemné návštěvy a spojení výhodně budou moci využít jak čeští, tak němečtí cestující. Změna trasy nemá mít vliv ani na cenu, jízdné bude ve stejné výši a hradit jej nadále bude možné v českých korunách.

Další nové přeshraniční spojení veřejnou dopravou zajistil Ústecký kraj v Petrovicích na Ústecku, linky 452 a 453 se prodlouží na konečnou autobusových linek v Bahratalu.

 

Více informací ke všem změnám jízdních řádů k 12.12.2010 na http://doprava.kr-ustecky.cz.

 

1
Autobus přeshraniční linky 410 z Varnsdorfu do Rumburku přes Seifhennersdorf na varnsdorfském autobusovém nádraží

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 17.12.2010 / 17.12.2010 | Účinnost do: 31.12.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém