Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Prohlášení hejtmana Ústeckého kraje Jana Schillera k situaci v Krajské zdravotní, a. s.

 
logo ÚK
Na základě informací prezentovaných v médiích odvolaným předsedou představenstva akciové společnosti Krajská zdravotní Jindřichem Zetkem vydává hejtman Ústeckého kraje následující prohlášení.
Tisková zpráva ze dne 11. března 2021
 

 
 

Rád bych uvedl na pravou míru lživé informace šířené Jindřichem Zetkem, které začal šířit po jeho odvolání z funkce předsedy představenstva Krajské zdravotní, a. s. K odvolání pana Zetka došlo kvůli dlouhodobé nespokojenosti s tím, jak celou organizaci spravoval a řídil. Jeho následné kroky mě ve správnosti tohoto kroku jen utvrdily a musím říct, že je to pro mě zklamáním především lidsky.

O tom, že paní Marschallová se společností Krajská zdravotní, a. s., spolupracuje na přípravě nejen velkokapacitních očkovacích center, ale přípravě celé očkovací struktury v našem kraji, jsem informován byl. Detaily spolupráce jsem neznal, ale považoval jsem to za pochopitelné vzhledem k jejím skvělým organizačním schopnostem a profesním zkušenostem, které prokázala desetiletou prací v sektoru zdravotnictví a pracovního lékařství. Smlouvu paní Marschallová ukončila sama, a to okamžitě po vzniku očkovacích míst.

I pro mě byla ale překvapením výše smluvního plnění, a proto jsem dnes o celé věci hovořil s novým předsedou představenstva panem Vojtěchem a požádal jsem ho, aby došlo k důslednému prověření nejen smlouvy paní Marschallové, ale všech poradenských smluv, a především jejich plnění. Právě to je totiž hlavním kritériem, podle kterého může Krajská zdravotní, a. s., posoudit, zda bylo plnění adekvátní proplacené částce.

Jan Schiller
hejtman Ústeckého kraje

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 11.3.2021 / 11.3.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém