Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Projekt Časné defibrilace zachránil další život

 
01
Ústecký kraj dlouhodobě finančně podporuje projekt Časné defibrilace, který realizuje Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje. O tom, že včasné poskytnutí první pomoci zvyšuje výrazně šanci na přežití, se přesvědčili v Domově důchodců Milešov.
Tisková zpráva z 12. dubna 2019
 

 
 

V domově dne 9. dubna v dopoledních hodinách náhle zkolaboval jeden ze zaměstnanců. Díky rychlé reakci kolegy a dalších spolupracovníků, kteří začali s okamžitou resuscitací i s pomocí AED přístroje, se podařilo jej po 20 minutách vrátit do života. „Domov je vybavený přístrojem AED a po velmi osobní zkušenosti jsme rádi, že je naším nenahraditelným pomocníkem. Personál je pravidelně proškolován a teoreticky ví, jak postupovat, ale osobní zkušenost je něco úplně jiného. V krizové situaci je vše jinak a nejen školený, zkušený zdravotník je rád, pokud má po ruce „parťáka“ kterým tento defibrilátor je,“ uvedl Jindřich Vinkler, ředitel Centra sociální pomoci Litoměřice.


Automatizovaný Externí Defibrilátor (AED) je přístroj, který, pokud je dostupný, tvoří nedílnou součást základní neodkladné resuscitace. Zdravotnická záchranná služba eviduje ve svém registru 182 přístrojů. Celkem 86 je mobilních a využívají je proškolení příslušníci policie, strážníci, hasiči, dobrovolní hasiči horští či vodní záchranáři. Dalších 83 stacionárních defibrilátorů se nachází většinou v soukromém sektoru. V rámci projektu Časná defibrilace v Ústeckém kraji byly přístroje rozdány i do vybraných domovů pro seniory, domovů sociální a pečovatelské služby, magistrátů nebo úřadů. 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 12.4.2019 / 12.4.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém