Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje > Projekty > CENTRAL MARKETS > Publicita

 

Projekt Central Markets propagoval kvalitní potraviny na Gastro Food Festu

 
GFF
V Ústí nad Labem dne 20. října 2014
 

 
 

Projekt Central Markets se 18. října 2014 zúčastnil druhého ročníku Gastro Food Festu v prostorách Zahrady Čech v Litoměřicích. Cíle projektu i festivalu jsou totiž shodné - přilákat veřejnost k nákupu a konzumaci kvalitních a čerstvých pokrmů.

  

Lidé zde měli také možnost ochutnat potraviny oceněné značkami Regionální potravina Ústeckého kraje a Potravina kraje Přemysla Oráče. Jako za starých časů voněly špekáčky i šunka z mosteckého uzenářství Vojtěcha Strausse i Novobranské korálky a pršut z litoměřického uzenářství Chovaneček. K dietnímu hříchu sváděl čokoládový dort z libochovické cukrárny U Beránků, nemluvě pak o sádlových koláčcích od Aleny Šedivé z Krásné Lípy. Lidé se nevyhýbali ani ochutnávce zdravých ovčích a kozích sýrů z držovické farmy Jakuba Laušmana.

 

Návštěvníci oceňovali chuť a čerstvost nabízených produktů a zajímali se, kde je možné takové výrobky koupit. Při rozhovorech s návštěvníky získaly členky týmů informace a názory na téma farmářských trhů i na výrobky regionálních potravin.

 

Z akce členky týmu odjížděly s vědomím, že lidé rádi navštěvují farmářské trhy ve svém okolí a již budou vyhledávat potraviny oceněné jako Regionální potraviny Ústeckého kraje. Kde sehnat tyto kvalitní potraviny mohou návštěvníci zjistit z propagačních materiálů Okresní agrární komory Most. Aktuální informace o konání farmářských trhů je možné najít na webu kraje či facebookovém profilu projektu.

 

Při festivalu nebyla nouze o ochutnávky nejrůznějších vybraných pokrmů, workshopy, kuchařské či barmanské show, soutěže nebo hudební vystoupení.

 

Akce se koná v rámci projektu „Central Markets – Revitalizace a podpora tradičních trhů ve střední Evropě“, který je realizován za finanční podpory EU, z programu Central Europe „Cooperating for success", který je spolufinancován ERDF; www.centralmarkets.cz

 

Kontakt:

Projektový tým CENTRAL MARKETS

Zodpovídá:

Bc. Markéta Drahošová

Central Markets

 
Zodpovídá: Bc. Markéta Drahošová
Vytvořeno / změněno: 24.10.2014 / 20.10.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Rozvoj kraje

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Jan Kadraba

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém