Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Projekt podporovaný krajem vede žáky k podpoře zdraví a prevenci nemocí

 
Hravě o prevenci
Žáky základních a středních škol v Ústeckém kraji vzdělává již šestým rokem v podpoře zdraví a prevenci nemocí dlouhodobý program všeobecné primární prevence Hravě o prevenci. Realizátorem je Zdravotní ústav se sídlem v Ústí nad Labem a kromě podpory zdravého způsobu života a prevence rizikového chování zvyšuje u žáků i důležitou zdravotní gramotnost.
Tisková zpráva ze dne 3. února 2020
 

 
 

Zábavné učení hrou s využitím mnoha interaktivních pomůcek je příjemným doplněním klasické výuky. Každý žák si z programu odnese kromě nových vědomostí také edukační materiál a drobnou odměnu.

V současné době nabízí Zdravotní ústav školám 15 témat, novinkami byly v roce 2019 programy První pomoc hravě a Onko prevence. Nejoblíbenějšími byly loni programy Putování za zdravým pohybem a Alkohol a kouření – pravdy a mýty na základních školách, na středních školách Reprodukční zdraví. Více o projektu na www.hraveoprevenci.cz.

V roce 2019 se do projektu zapojilo 26 základních a 18 středních škol Ústeckého kraje. Navštívilo se 202 tříd a osloveno bylo 3932 žáků.

Projekt byl v roce 2019 podpořen Ústeckým krajem v dotačním programu Podpora aktivit zaměřených na zlepšení zdravotního stavu obyvatel Ústeckého kraje (projekt Hravě o prevenci pro ZŠ, Hravě o prevenci pro SŠ).

01
Projekt je pro děti koncipován zábavnou formou

02

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 3.2.2020 / 3.2.2020 | Zveřejnit od: 3.2.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém