Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Projekt Vita-Min slavil úspěch na výroční konferenci programu česko-saské spolupráce

 
1
Ve Vejprtech proběhla za účasti regionálních aktérů z obou stran hranice výroční konference Programu spolupráce Česko - Sasko 2014-2020. Místo nebylo zvoleno náhodně, souměstí Vejprty/Bärenstein je zářným příkladem úspěšné přeshraniční spolupráce.
 

 
 

Zdravici při zahájení v Městském kulturním a společenském středisku ve Vejrptech pronesli zástupci řídících orgánů ze Saského ministerstva životního prostředí a zemědělství a Ministerstva pro místní rozvoj. Ti ocenili přínos přeshraniční spolupráce a její vysokou úroveň právě v česko-saském regionu.  Připomněli rovněž některé úspěšné projekty.

Dalším bodem konference byl příspěvek k Evropskému roku kulturního dědictví 2018. Saská rozvojová a dotační banka (SAB), plnící funkcí společného sekretariátu Programu, uspořádala video soutěž, do níž se zapojilo celkem 34 projektů. Principem soutěže bylo vytvoření krátkého informativního a vtipného videa o jednotlivých projektech. Spoty byly umístěny na videokanálu YouTube a 6 příspěvků s největším počtem lajků postoupilo do finále. Finálového kola se zúčastnil i projekt Vita-Min, který v hlasování veřejnosti obdržel nejvíce hlasů. Výběru vítězného videa hlasováním hostů přecházelo promítání a rozhovory s tvůrci. I když hlavní cenu nakonec získal jiný projekt, všem finalistům se dostalo náležité publicity po celou dobu akce. Vrcholem byl kulturní program na „Společném náměstí“ na státní hranici.

Připravil: Ing. Lukáš Vostrý
 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 11.9.2018 / 11.9.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém