Orientační nabídka


 

Projekt YURA aneb elixír mládí pro Ústecký kraj

YURA
Projekt YURA se zabývá rekvalifikacemi a dalšími aktivitami zvyšujícími počet mladých odborníků, kteří mohou být využiti v lokálním i regionálním průmyslu. Umožňuje konkrétní spolupráci mezi školami a průmyslem.
 

 
 

 

logos_CEEUerdf_forweb_01.jpg

 

Tisková zpráva ze dne 23.  prosince 2010

Ústecký kraj je zapojený do mezinárodního projektu YURA (Your Region - Your Future; tvůj region – tvá budoucnost), který je zaměřen na mladé a kvalifikované obyvatelstvo. V prosinci 2010 vyšlo první číslo Newsletteru, které shrnuje, co všechno se dosud událo a jaké má projekt YURA priority do budoucna.

Smyslem středoevropského projektu je především mezinárodní spolupráce vyvolaná změnami v sociálním a demografickém vývoji. Dlouhodobé trendy ve vývoji obyvatelstva si žádají intenzivní kooperaci mezi regiony, výměnu zkušeností a podporu mladých kvalifikovaných lidí. Známým problémem je například tzv. odliv mozků z východní části Evropy směrem na západ.

„Demografický vývoj je jedním z hlavních témat evropského regionálního rozvoje. Jsem rád, že se objevila šance, jak efektivně napomoci vyrovnat nepoměr mezi různými částmi Evropy a udržet tak mladé odborníky tam, kde je potřebují“, vysvětlil Radek Vonka, radní Ústeckého kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch.

Projekt YURA se v praxi zabývá rekvalifikacemi a dalšími aktivitami, kterými se zvyšuje počet mladých odborníků, kteří mohou být využiti v lokálním i regionálním průmyslu. Cíleně tak umožňuje konkrétní spolupráci přímo mezi školami a průmyslem.

V historicky prvním čísle YURA News, které je dostupné na stránkách Ústeckého kraje, se dozvíte o prvním setkání všech partnerů v červnu 2010 v Magdeburgu, kde zhodnotili své regiony, a o srpnové mezinárodní konferenci v Itálii s více než 160 účastníky včetně zástupců Ústeckého kraje.

Následující setkání bude v únoru 2011 v polské Wroclawi,  které bude zase o krok blíže novým šancím pro mladé obyvatelstvo.

Připravilo oddělení regionálního rozvoje a cestovního ruchu 

1
1

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 23.12.2010 / 23.12.2010 | Schváleno / Zrušeno: 23.12.2010 / 22.1.2011
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém