Orientační nabídka


 

Projekty zapojené do architektonické soutěže na Transformační centrum Ústeckého kraje shrnuje nová publikace

TCUK-KŘEST
V dubnu letošního roku byla veřejnost seznámena s výsledky mezinárodní architektonické soutěže na vybudování Transformačního centra Ústeckého kraje (TCÚK). Centrum vznikne přestavbou bývalé střední školy v ulici Stará v Ústí nad Labem. Projekty přihlášené do soutěže shrnuje nová publikace Igora Kovačeviče, hlavního organizátora soutěže. Publikace byla tento týden slavnostně pokřtěna v Knihovně Ústeckého kraje.
 

 
 
Tisková zpráva ze dne 13. prosince 2023

„Architektonická soutěž byla dvoukolová. Ve druhém kole se posuzovalo pět návrhů a udělily tři ceny. Nicméně všechny projekty přihlášené do soutěže byly velmi nápadité a zajímavé. Proto jsme se rozhodli jim věnovat prostor v naší knize, kde mohou posloužit jako zdroj inspirace pro další obdobné projekty,“ shrnul Igor Kovačević z MOBA studio, s. r. o.

Radní Ústeckého kraje Iva Dvořáková, která má transformační projekty v gesci, připomněla účel TCÚK: „Transformační centrum bude mít za úkol zajistit veřejnou službu v oblastech, které budou pro transformaci kraje klíčové. Jedná se o datové služby, revitalizaci krajiny, energetiku a inovace. Tento týden zasedal Monitorovací výbor Operačního programu Spravedlivá transformace a obdrželi jsme informaci, že tento strategický projekt byl schválen výběrovou komisí Ministerstva životního prostředí. Za Ústecký kraj se jedná o první strategický projekt, který byl v rámci výzvy podpořen.

„Výstavba Transformačního centra Ústeckého kraje bude významnou investicí, kterou máme v plánu realizovat z Operačního programu Spravedlivá transformace. Záměrně jsme vybrali objekt v majetku kraje, abychom ho jako správní hospodáři zhodnotili a zároveň ušetřili například na pronájmech. Věřím, že přestavba objektu bude špičkovou ukázkou toho, jak je možné řešit revitalizace sídlištních brownfieldů v Ústeckém kraji,“ řekl radní Ústeckého kraje pro majetek a investice Tomáš Rieger.

Budova Transformačního centra Ústeckého kraje bude budována s ohledem na udržitelnou výstavbu s využitím nejmodernějších nízkoenergetických technologií. Objekt tak bude sloužit i jako vzor pro budoucí výstavbu veřejných a komerčních budov. Stane se sídlem Datového centra Ústeckého kraje, Inovačního centra Ústeckého kraje, Energetického centra Ústeckého kraje a Regionální rozvojové agentury Ústeckého kraje. Budou zde dílny, laboratoře nebo prezentační centrum kraje.

Představení publikace v Knihovně Ústeckého kraje
Představení publikace v Knihovně Ústeckého kraje

Tomáš Rieger (radní Ústeckého kraje pro majetek a investice), Iva Dvořáková (radní Ústeckého kraje pro oblast přípravy a realizace projektů) a Igor Kovačević (MOBA studio, s. r. o.)
Tomáš Rieger (radní Ústeckého kraje pro majetek a investice), Iva Dvořáková (radní Ústeckého kraje pro oblast přípravy a realizace projektů) a Igor Kovačević (MOBA studio, s. r. o.)


 
Zodpovídá: Ing. Karolína Druxová
Vytvořeno / změněno: 13.12.2023 / 13.12.2023
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém