Orientační nabídka


 

Projev J. Šulce k uzavření smlouvy o spolupráci s Provincií Jižní Holandsko

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 

 
 

Proslov hejtmana na akci Podpis smlouvy o spolupráci mezi Ústeckým krajem a Provincií Jižní Holandsko (12.12.2002)

Vážení zahraniční hosté,

vážené dámy, vážení pánové.

Jsem velmi rád, že Vás zde mohu přivítat u příležitosti podpisu smlouvy o spolupráci mezi Ústeckým krajem a  Provincií Jižní Holandsko. Považuji tento podpis za významný bod, od něhož se začíná odvíjet spolupráce mezi oběma partnery ve smyslu moderní evropské spolupráce.

Rád bych připomněl, že Provincie Jižní Holandsko je vůbec nejstarším regionálním partnerem našeho kraje - první kontakty byly navázány už na počátku 90. let minulého století, formální ráz se jim dostal podpisem Smlouvy o spolupráci mezi Provincií Jižní Holandsko a Severočeským sdružením obcí v roce 1995. Ústecký kraj převzal tyto kontakty a od prvopočátku je úspěšně rozvíjel, vědom si toho, že právě Provincie Jižní Holandsko mu může v mnoha směrech podat pomocnou ruku. Jako příklad takové pomocné ruky chápu zejména nedávné Nizozemský obchodní den, kdy náš kraj dostal možnost seznámit se s nizozemskými obchodními partnery a navázat s nimi kontakty.

Jižní Holandsko je jednou z nejdůležitějších nizozemských provincií. Stejně jako Ústecký kraj je i náš partnerský region silně průmyslově rozvinutou a hustě zalidněnou oblastí, se všemi z toho vyplývajícími problémy. Právě tento fakt činí naší spoluprácí ještě přínosnější a dává nám možnost čerpat z mnoha zkušeností našich zahraničních partnerů.  

Z tohoto partnerství již vzešlo několik úspěšných projektů zaměřených zejména na ochranu životního prostředí. Musím zdůraznit, že spolupráce, kterou jsme navázali, významně pomáhá Ústeckému kraji i při přípravě na brzký vstup do Evropské unie. Velmi mě těší, že se nám přípravu smlouvy o partnerství podařilo dotáhnout do konce a pevně věřím, že bude velkým přínosem pro obě strany.

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 13.12.2002 / 13.12.2002 | Zveřejnit od-do: 13.12.2002-13.3.2003
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies