Orientační nabídka


 

Promojízda 1. - 3. 6. 2022

 

 
 

Informace z dílčí aktivity projektu Za společným dědictvím na kole i pěšky.


„Tři dny nám na projetí všech zajímavých tras kolem podstávek v nejsevernějším cípu České republiky ani zdaleka nestačily“, uvedl Filip Mágr, který se lidové architektuře nejen ve Šluknovském výběžku věnuje už řadu let a zasazuje se se spolky Kruh přátel muzea Varnsdorf a Společností pro trvale udržitelný rozvoj Šluknovska o místní rozvoj cestovního ruchu a záchraně těchto památek.

Promojízdu projektu Za společným dědictvím na kole i pěšky jsme zahájili na Den dětí v Löbau, pokračovali jsme přes Cunewalde, Callenberg a Sohland na českou stranu hranice. Z Rožan jsme zamířili do Šluknova, Starých Křečan a přes Dymník do Rumburku. Během druhého dne nás okouzlil Kurort Jonsdorf, odkud jsme pokračovali do Dolní Světlé a k sousedům do Libereckého kraje přes Mařenice a Heřmanice v Podještědí až do saského Oybinu. Třetí den nás čekalo malebné pohraniční údolí říčky Mandavy. Vyrazili jsme z Leutersdorfu do Groβschönau a poté do Varnsdorfu a Krásné Lípy.

Účastníci promojízdy projeli uvedené trasy na elektrokolech, což byla pro velkou většinu z nich úplně první zkušenost s touto čím dál oblíbenější možností dopravy. Jednalo se o zástupce projektových partnerů (Ústecký a Liberecký kraj, Rozvojová agentura Horní Lužice) a spolupracujících subjektů (České Švýcarsko, o. p.s., DA České Středohoří). V této kopcovité krajině jsou elektrokola bezesporu dobrou volbou pro fyzicky méně zdatné cykloturisty nebo pro ty, kteří chtějí prostě v kratším čase vidět více.

Během jízdy jsme získali odborný výklad o lidové architektuře od místních průvodců v lokalitách Cunewalde – Callenberg – Sohland – Rumburk, Mařenice – Oybin, Leutersdorf – Groβschönau – Varnsdorf. Získané poznatky budou promítnuty do Rozvojové studie území, která bude mimo jiné sloužit jako podklad pro aktualizaci Cyklogenerelu Ústeckého kraje.

Poslední den jsme promojízdu úspěšně zakončili tiskovou konferencí v Domě Českého Švýcarska.

 
Zodpovídá: RNDr. Eva Poslová
Vytvořeno / změněno: 20.6.2022 / 20.6.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém