Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Zdravotnictví

 

Protialkoholní záchytnou stanici pro Ústecký kraj plánuje zřídit Krajská zdravotní

 
logo ÚK
V areálu teplické nemocnice by do budoucna mohla fungovat protialkoholní záchytná stanice. Po prvním neúspěšném výběrovém řízení právě na provozovatele této stanice se na přípravě možného provozu záchytky dohodli na společném jednání hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, předseda představenstva Krajské zdravotní Jiří Novák a generální ředitel společnosti Petr Fiala. Záměr zřídit záchytnou stanici právě v areálu nemocnice v Teplicích projednalo a schválilo ve středu 29. listopadu 2017 představenstvo Krajské zdravotní.
Tisková zpráva ze dne 1. prosince 2017
 

 
 

„Snažíme se zprovoznit novou záchytnou stanici již od roku 2011. Několik let jsme čekali na změnu zákona, která by nám umožnila tuto službu znovu registrovat. Novela již sice vzešla v platnost, ale do posledního výběrového řízení se nikdo nepřihlásil. Ústecký kraj tedy nyní hledá nejvhodnější řešení spolu s Krajskou zdravotní, která je největším poskytovatelem zdravotní péče v našem kraji,“ uvedl po jednání hejtman Oldřich Bubeníček. Záchytnou stanici v současné době musí suplovat oddělení Emergency v jednotlivých nemocnicích, čímž citelně zatěžují jejich provoz. „Poskytování specifických zdravotních služeb je strategickou potřebou Krajské zdravotní pro komplexní zajištění poskytovaných služeb ve stávajícím spektru. Předpokladem pro fungování je zajištění kvalifikovaného zdravotnického personálu v požadovaném počtu,“ zdůraznil Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní.

Celý záměr je zatím zcela na začátku a o konkrétní podobě provozu se zatím bude ještě jednat. Ústecký kraj mezitím již vyhlásil druhé výběrové řízení na zřízení záchytné stanice, do čtvrtka 30. listopadu, kdy končil termín podání nabídek, se nikdo nepřihlásil. „Kraj má v plánu zřídit do budoucna více záchytných stanic. Nyní jsme ale velmi rádi, že nám krok Krajské zdravotní pomůže s otevřením alespoň té první,“ dodal hejtman Bubeníček. 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 1.12.2017 / 1.12.2017 | Zveřejnit od: 1.12.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Zdravotnictví

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Petr Severa

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém