Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Protipovodňová opatření

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Odpověď pro Filipa Vlčka, Ústecký deník (F.Vlcek@sever.vlp.cz)
 

 
 

 

Odpověď pro Filipa Vlčka, Ústecký deník (F.Vlcek@sever.vlp.cz) ze dne 12. září 2006

 

Dotaz (v původním znění):

 píšu článek o aktuální situaci ohledně protipovodňových opatřeních. Chtěl bych se proto zeptat, v jakém stádiu je příprava na jejich výstavbu a kolik zatím kraj na projekty, eventuálně přípravné práce uvolnil. Dále bych se pak chtěl zeptat, kolik je v současnosti na účtu konto Povodně 2006. Děkuji, pevně věřím v brzkou odpověď.

 

Odpověď:

Jednou z priorit Ústeckého kraje je předcházet povodním v tomto již mnohokrát postiženém regionu (r. 2002, letošní jaro ). K budoucím realizacím konkrétních projektů musí být zpracována nejprve komplexní studie protipovodňových opatření, na níž Ústecký kraj vyčlenil ze svého rozpočtu pro letošek 994 840,- korun. Do studie jsou zpracovávány veškeré faktory vodního režimu v krajině podél nejohroženějšího toku, ale také soupis chráněných nebo nedostatečně chráněných území se zástavbou, analýza nebezpečí výskytu povodní, škod z  nich a bude rovněž vypracována mapa povodňových rizik.

 

Studie bude zpracována do konce letošního října a bude použita nejen jako podklad pro územní plánování, pro financování protipovodňových opatření, ale rovněž z ní budou vycházet Povodí Ohře, Dolního Labe, Dolní Vltavy a Berounky při plánech oblastí.

 

Do konce letošního října zpracuje firma AZ Consult s.r.o.projektovou dokumentaci pro protipovodňová opatření v lokalitách Ústí n.L.-levý břeh, úsek Velké Žernoseky, Píšťany a Lovosice (za 4.790.190,- Kč), projektovou dokumentací  za 3.229.660,- Kč na podobná opatření lokalit Hřensko, Děčín-levý břeh a Roudnice n.L. se zabývá Hydroprojekt, a.s., jenž je zároveň zpracovatelem celé Komplexní studie protipovodňové ochrany Ústeckého kraje.

 

Z rozpočtu Ústeckého kraje byla již v roce 2004  financována analýza protipovodňových opatření za 1.800.000,- Kč, v loňském roce uhradil kraj ze svého rozpočtu další čtyři miliony korun, například částka 1.632.000,- Kč byla určena na studii protipovodňových opatření na řece Ohři.  Velmi důležitou protipovodňovou ochranou je také tzv. Západní most v Litoměřicích, stavební akce s oficiálním názvem „II/247 Přivaděč k průmyslové zóně Prosmyky I. část“. Investorem stavby za 1,5 miliardy korun je Ústecký kraj. Most bude významným prvkem protipovodňové ochrany Litoměřicka, zejména Lovosic včetně chemičky. Je projektovaný na tisíciletou vodu, zajistí bezpečný průjezd do Litoměřic po silnici postavené na pětimetrovém náspu, ochrání obce a pochopitelně umožní překonat i rozvodněné Labe..

 

Na účtu Konta Povodně 2006  (číslo účtu 22229922/0800, VS 150, KS 308 pro bezhotovostní převod příspěvků nebo 379 při zaslání peněz složenkou) je aktuálně k 11. září t.r.  4.103.510,- Kč.

 

 

 

připravil: Zbyněk Šebesta, kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení informací a vnějších vztahů

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 742

sebesta.z@kr-ustecky.cz

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Lucie Jarolímková
Vytvořeno / změněno: 13.9.2006 / 13.9.2006 | Zveřejnit od-do: 13.9.2006-13.10.2006

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém