Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Průmyslovka v Mostu má nová zařízení za deset milionů

 
tel
Střední průmyslová škola a Střední odborná škola gastronomie a služeb Most zahájila ve čtvrtek 20. listopadu provoz nových školních zařízení v hodnotě 9,7 milionu korun. Ředitelka školy Hana Praženicová přivítala při slavnostním otevření 1. náměstka a zástupce hejtmana Stanislava Rybáka a náměstkyni hejtmana Janu Vaňhovou.
 

 
 

V rámci projektu „Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje“, financovaného z evropských fondů, škola zrekonstruovala a nově vybavila učebnu přírodních věd. Dále pořídila stroje, nástroje a přístroje do dílen. Součástí slavnostního zahájení provozu byla i prohlídka nově zrekonstruované tělocvičny, která byla pořízena z financí Ústeckého kraje.

„Rád bych poděkoval vedení školy a všem, kteří se podíleli na realizaci projektu, a popřál všem, aby se cíl projektu, kterým je podnítit ještě větší zájem žáků o přírodovědné a technické vzdělávání, podařilo naplnit,“ řekl při zahájení náměstek hejtmana Stanislav Rybák.

Náměstkyně Jana Vaňhová zdůraznila, že jedním z dalších cílů projektu „Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje“ je propojení základního, středního a vysokého školství v kraji, což by mělo ve svém výsledku přinést lepší uspokojení poptávky zaměstnavatelů po absolventech s technickým vzděláním.

Veškeré pořízené vybavení bude sloužit pro výuku předmětů, např. chemie, fyzika, elektrotechnika a dále pro dílenskou praxi v rámci dalších předmětů. Vybavené učebny budou využívat také žáci ZŠ a SŠ v rámci volnočasových aktivit, tj. zájmových kroužků přírodní vědy a odborné praxe.

Celkový finanční objem celého projektu v celém kraji je 146,5 mil. Kč. V rámci této částky je přímo podpořeno 14 středních škol jako Partnerů projektu, další střední i základní školy jsou pak zapojeny prostřednictvím aktivit, které z projektu realizuje Ústecký kraj.

Připravil: OMK

dd
Stanislav Rybák a Jana Vaňhová při otevření rekonstruované tělocvičny

dd
Při prohlídce nových dílen

ch
Otevření nové chemické laboratoře

 

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 21.11.2014 / 21.11.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém