Orientační nabídka


 

První elektronické dražby zbytného majetku Ústeckého kraje sklidily úspěch

V úterý 1. března 2022 se konaly historicky první elektronické dražby zbytného majetku Ústeckého kraje. Mezi nabízenými nemovitostmi byly areály bývalých hraničních přechodů, budovy garáží, zámek či administrativní budova. Vydražit se povedlo hned tři objekty, a to zámek v Liběšicích u Litoměřic, budova garáží s pozemky v Mostě a administrativní budova s pozemky v Mostě.
Tisková zpráva ze dne 2. března 2022
zámek v Liběšicích
 

 
 
V rámci elektronických dražeb byl nabízen areál bývalého hraničního přechodu Rumburk-Horní Jindřichov, zámek v Liběšicích u Litoměřic s rozsáhlým parkem, budovy garáží s pozemky v Mostě-Velebudicích, administrativní budova č. p. 48 s pozemky v Mostě-Velebudicích a areál bývalého hraničního přechodu Mníšek v Krušných horách. 

Vydražit se podařilo hned tři nabízené objekty, a to budovy garáží s pozemky v Mostě-Velebudicích za 6 218 604 korun, administrativní budovu s pozemky v Mostě-Velebudicích za 22 687 500 korun a zámek v Liběšicích u Litoměřic za 27 070 000 korun. Dražby liběšického zámku se zúčastnili tři zájemci, z nichž prováděli příhozy pouze dva. Ti do příklepu učinili celkem 58 podání. Stanovené nejnižší podání bylo 19,9 milionu korun. Vydražitel tak nabídl částku o 7,17 milionu vyšší. Zámek se podařilo vydražit na dvanáctý pokus.

„Upřímně, nečekal jsem, že hned napoprvé vydražíme tři z celkem pěti nabízených nemovitostí. Je fakt, že nám nahrává aktuálně příznivá situace na trhu s realitami a také přechod na moderní způsob dražení. Jsem moc rád především za to, že poté, co bude novým vlastníkem liběšického zámku doplacen zbytek ceny, přejde tento do soukromých rukou a nový vlastník pro něj jistě bude mít odpovídající využití. To kraj neměl a objekt proto chátral,“ vyjádřil se k prvním e-dražbám radní Ústeckého kraje pro oblast majetku a investic Tomáš Rieger. 

Další elektronickou dražbu se kraj chystá uspořádat do tří měsíců.

zámek v Liběšicích
Zámek v Liběšicích na Litoměřicku

 

Administrativní budova č. p. 48 v Mostě-Velebudicích
Administrativní budova v Mostě-Velebudicích

 

Garáže v Mostě-Velebudicích
Garáže v Mostě-Velebudicích


 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 2.3.2022 / 2.3.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém