Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

 

První festival start-upů míří na univerzitu

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
UJEP
Společnosti jako Google či Microsoft zavítají ve středu 19. října na ústeckou Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně v rámci festivalu FestUp, jenž chce studenty motivovat s dobrým nápadem pro založení vlastní formy, inspirovat a udržet je v regionu.
Tisková zpráva ze dne 18. října 2016
 

 
 

Vůbec první akci podobného druhu v regionu pořádá Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK) pod záštitou místní univerzity v prostorách Multifunkčního informačního a vzdělávacího centra UJEP. Na FestUpu se představí více než 20 firem různých velikostí a oborů. Jejich zástupci se podělí o své příběhy úspěchu, ale i karamboly, a poradí, jak se dostat od nápadu až po jeho úspěšný podnikatelský start. Že se jedná o unikátní projekt, potvrzuje ředitel ICUK Tomáš Siviček: „Inspirovali jsme se u podobných akcí v Praze, Brně i v západní Evropě, kde jsou tato setkání velmi populární. Chceme studenty namotivovat, popíchnout, aby  své nápady realizovali a rozběhli vlastní podnikání.“

A co je vlastně smyslem festivalu? „V první řadě podpora podnikání. Cílíme ale na studenty, protože právě je chceme udržet v Ústí nad Labem i po skončení studia. Když tu studenti založí vlastní firmu, nejenže vytvoří pracovní příležitosti a posílí ekonomiku regionu, ale především neodejdou jinam, jak se často stává,“ doplňuje za spolupořadatele rektor UJEP Martin Balej.

Akce začíná ve středu od 10 do 18.30 hodin. Celý program festivalu lze najít na webu www.festup.cz

01
Realizační tým FestUpu

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 18.10.2016 / 18.10.2016 | Zveřejnit od-do: 18.10.2016-17.11.2016

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém