Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

První polovina roku 2020 se na výstavišti Zahrada Čech nesla pod rouškou koronaviru

 
logo
Ještě v únoru, kdy se poprvé v roce 2020 otevřela Zahrada Čech, se plánovala řada kulturních a společenských akcí. To se však změnilo s příchodem pandemie koronaviru, která ovlivnila dění celého světa. Svůj program muselo změnit i litoměřické výstaviště Zahrada Čech.
Tisková zpráva ze dne 1. července 2020
 

 
 

Brány litoměřického výstaviště se ve spolupráci s Českým svazem chovatelů Litoměřice-Žitenice prvně v tomto roce návštěvníkům otevřely na propagačně naučnou výstavu s názvem Děti a zvířata Litoměřice 2020, a to ve dnech od 6. do 8. února. S výstavištěm Zahrada Čech se mohli návštěvníci setkat ve dnech od 13. do 16. února také na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu Holiday World, který se konal na výstavišti Praha – Holešovice.

Následné plány na jarní sezónu byly náhle narušeny v souvislosti s mimořádnými nařízeními vlády ČR a krizového štábu v boji proti koronavirové epidemii. První jarní výstavy Tržnice Zahrady Čech a Bydlení na Zahradě Čech tak musely být ihned zrušeny. S postupem času se toto rozhodnutí dotklo také dalších plánovaných akcí. V květnu se mělo uskutečnit Setkání u pomníku Přemysla Oráče ve Stadicích. Zrušena byla také Mezinárodní výstava psů, která se měla na litoměřickém výstavišti uskutečnit ve dnech 23. a 24. dubna.  Termín 30. ročníku výstavy Autosalon na Zahradě Čech byl přesunut na rok 2021. Stejně tak Hasičské slavnosti, které se budou konat v náhradním termínu od 11. do 12. června 2021.

I přes tato náhlá opatření však výstaviště Zahrada Čech posloužilo veřejnosti. Ministerstvo zdravotnictví vybralo areál jako vhodné místo pro testování reprezentativního vzorku populace v Česku na přítomnost onemocnění Covid-19. Po pohotové reakci krizového štábu města Litoměřice a rychlých přípravách na výstavišti Zahrada Čech proběhlo testování ve dnech od 23. dubna do 1. května.

Po odloženém startu výstavní sezóny se výstaviště opět probudilo k životu na počátku května. Spustilo totiž nový projekty Venkovské trhy na Zahradě Čech a Piknikový den na Zahradě Čech, kterými reagovalo na rozvolnění vládních opatření. „Sice jsme s pořádáním Venkovských trhů v původním kalendáři akcí pro tento rok nepočítali, přesto jsme rychle zareagovali a jsme rádi, že alespoň v malém rozsahu můžeme svou činnost vykonávat“ uvedla obchodní, marketingová a provozní ředitelka Michaela Mokrá. Akce proběhly souběžně v termínech 9. května, 23. a 24. května a 6. a 7. června.

„Velice nás potěšilo, kolik podpory se nám v těch těžkých chvílích dostalo. Bez dotační podpory od Města Litoměřice by existence společnosti byla ohrožena, stejně tak nadcházející výstavní plány. Neskutečně si toho vážíme a srdečně děkujeme. Věříme, že nyní vše společnými silami již zvládneme! Intenzivně pracujeme na ukončení letní sezóny a startu té podzimní. Doufáme, že se s Vámi všemi potkáme na Dni pro děti v sobotu 29. srpna a na Zahradě Čech ve dnech od 11. do 19. září. Těšíme se na Vás!“ dodala Michaela Mokrá.

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 1.7.2020 / 1.7.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém