Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

První přípravy na sčítání lidu 2011

 
11
Na Krajském úřadě Ústeckého kraje dnes Český statistický úřad uspořádal pracovní setkání se zástupci krajského úřadu, obcí, domovů pro seniory, armády, nemocnic a řady dalších organizací, kterých se bezprostředně bude týkat sčítání lidu v březnu 2011.
 

 
 

Na tiskové konferenci pak statistici prezentovali informace o tom, jak březnové sčítání lidu proběhne a také představili plán informační strategie pro členy romské menšiny.

Ve vytipovaných oblastech budou spolu se sčítacími komisaři chodit také romští asistenti, kteří budou převážně z řad terénních a sociálních pracovníků, které Romové v dané oblasti znají a mají k nim důvěru. Úkolem těchto romských asistentů bude umět se podívat na sčítání očima Romů a hlavně odpovědět jim všechny otázky ohledně bezpečnosti údajů, národnosti, občanství a také toho, proč se vlastně sčítání dělá a co jim samotným přinese. Pokud se například v některé z obcí přihlásí minimálně 10 % občanů k jedné národnostní menšině získávají speciální práva a také větší vliv na dění v obci pomocí speciálních výborů pro národnostní menšiny.

Zároveň připravuje Český statistický úřad speciální letáčky, které budou odpovídat na nejčastější dotazy. Ty budou mít k dispozici právě terénní sociální pracovníci a budou v terénu vše vysvětlovat ještě před tím, než samotné sčítání začne.

Další informace ke sčítání lidu se dozví starostové měst a obcí Ústeckého kraje na setkání, které připravuje krajský úřad na začátek února. Problematice sčítání lidu dáme prostor i v našich krajských novinách.

 

Připravil:

Odd. tiskových informací a Ondřej Kubala, tiskový mluvčí projektu Sčítání lidu

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 16.12.2010 / 16.12.2010

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém