Orientační nabídka


 

První přípravy na sčítání lidu 2011

11
Na Krajském úřadě Ústeckého kraje dnes Český statistický úřad uspořádal pracovní setkání se zástupci krajského úřadu, obcí, domovů pro seniory, armády, nemocnic a řady dalších organizací, kterých se bezprostředně bude týkat sčítání lidu v březnu 2011.
 

 
 

Na tiskové konferenci pak statistici prezentovali informace o tom, jak březnové sčítání lidu proběhne a také představili plán informační strategie pro členy romské menšiny.

Ve vytipovaných oblastech budou spolu se sčítacími komisaři chodit také romští asistenti, kteří budou převážně z řad terénních a sociálních pracovníků, které Romové v dané oblasti znají a mají k nim důvěru. Úkolem těchto romských asistentů bude umět se podívat na sčítání očima Romů a hlavně odpovědět jim všechny otázky ohledně bezpečnosti údajů, národnosti, občanství a také toho, proč se vlastně sčítání dělá a co jim samotným přinese. Pokud se například v některé z obcí přihlásí minimálně 10 % občanů k jedné národnostní menšině získávají speciální práva a také větší vliv na dění v obci pomocí speciálních výborů pro národnostní menšiny.

Zároveň připravuje Český statistický úřad speciální letáčky, které budou odpovídat na nejčastější dotazy. Ty budou mít k dispozici právě terénní sociální pracovníci a budou v terénu vše vysvětlovat ještě před tím, než samotné sčítání začne.

Další informace ke sčítání lidu se dozví starostové měst a obcí Ústeckého kraje na setkání, které připravuje krajský úřad na začátek února. Problematice sčítání lidu dáme prostor i v našich krajských novinách.

 

Připravil:

Odd. tiskových informací a Ondřej Kubala, tiskový mluvčí projektu Sčítání lidu

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 16.12.2010 / 16.12.2010
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém