Orientační nabídka


 

Půlmaraton se stává rodinným stříbrem kraje

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
web
Ocenění pojmem rodinné stříbro Ústeckého kraje si po pěti letech konání získala úspěšná sportovní akce s oficiálním názvem Matonni 1/2Maraton Ústí nad Labem. Organizátorům to při jejich předvánoční návštěvě krajského úřadu řekl 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
Tisková zpráva ze dne 18. prosince 2015
 

 
 

„Akci jsme vyhodnotili jako natolik významnou, že pro příští rok počítáme s její finanční podporou,“ sdělil viditelně potěšenému předsedovi organizačního výboru běžecké ligy RunCzech Carlo Capalbovi náměstek hejtmana. Pozitivní přístup kraje ke sportovní akci dokládá i záštita hejtmana Oldřicha Bubeníčka pro nacházející ročník, kterou převzal Carlo Capalbo z rukou Stanislava Rybáka.

„Z naší strany chceme poděkovat za nesmírnou pomoc, vstřícnost a spolupráci, které se nám od kraje každoročně dostává,“ řekl muž, který doslova rozběhal celou republiku. Představitele kraje požádal rovněž o tlumočení poděkování všem zainteresovaným integrovaným složkám, bez jejichž pomoci by se tak náročná akce nemohla uskutečnit.

„Pro nadcházející ročník připravujeme několik novinek,“ slibuje Carlo Capalbo už nyní. Stálý zůstane loni osvědčený sobotní termín, pro rok 2016 s datem 17. září. Sportovci se mohou těšit na navýšení kapacity nejen půlmaratonového běhu, ale především tolik oblíbeného rodinného běhu. Už dnes, po čtrnácti dnech od zahájení registrací, je již 35 procent čísel vyprodáno. Jak předseda organizačního výboru RunCzech dodal, pro nadcházející období se zaměřují na asijské státy a chtěli by také do Ústí nad Labem přivézt běžce z Číny a Japonska, kterým má celý region na severu Čech co nabídnout i v jiných směrech.

Úspěšnost podzimního běžeckého svátku doložili organizátoři statistickou prezentací letošního ročníku. Z celkových 3 300 účastníků bylo téměř 250 zahraničních běžců, o ústecké akci bylo prezentováno na 2 060 článků a vedle tradičních evropských destinací sledovali přenos diváci v Keni, Mexiku, Spojených státech nebo třeba v Austrálii. Ekonomický přínos půlmaratonu pro Ústí nad Labem vyčíslili nezávislí analytici na 21 milionů korun.

 

web1
Zleva: Stanislav Rybák předal Carlo Capalbovi záštitu hejtmana kraje.  

web2
Carlo Capalbo (vpravo) prezentoval na kraji výsledky Ústeckého 1/2Martonu 2015.

 

 
Zodpovídá: Ing. Marie Logrová
Vytvořeno / změněno: 18.12.2015 / 18.12.2015 | Zveřejnit od-do: 18.12.2015-18.1.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém