Orientační nabídka


 

Putování za světovým dědictvím UNESCO

001
Přes šedesát příznivců, kteří chtěli podpořit návrh zápisu Českosaského Švýcarska na Seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO, se sešlo v saském Königsteinu. Pochodem nazvaným Putování za světovým dědictvím chtěli podpořit myšlenku zapsání této unikátní přírodní oblasti Evropy. Mezi účastníky výpravy na vrchol kopce Pfaffenstein byl i radní Ústeckého kraje Jan Szantó, starostové i zemský rada okresu Saské Švýcarsko.
Tisková zpráva ze dne 17. září 2014
 

 
 

Českosaské Švýcarsko usiluje o zápis na seznam Světového dědictví UNESCO už několik let a probíhají o tomto záměru diskuze na české i saské straně mezi odborníky, politiky, starosty a představiteli zájmových spolků. Účastníci výpravy se ze saského města vydali po cestě, které se říká Oberer Kohlweg. Krajský radní Szantó po cestě diskutoval se starostou obce Krásná Lípa Zbyňkem Linhartem, saským poslancem Klausem Brähmigem, zemským radou okresu Saské Švýcarsko Michaelem Geislerem a se zástupci organizací zabývajících se ochranou přírody. Výpravu si nenechaly ujít ani členové turistických spolků i místní obyvatelé. „V těchto dnech je na pracovní cestě po Českosaském Švýcarsku nezávislý expert, který posuzuje území v rámci celosvětového kontextu, “ řekl ředitel Národního parku České Švýcarsko Pavel Benda a dodal: „Na základě posudku, který bychom měli obdržet na začátku listopadu, budeme společně jednat o dalších konkrétních krocích.“

 

V letošním roce se na organizaci pochodu podílela Správa Národního parku České Švýcarsko a saská organizace SPA-AG Euroregion Elbe-Labe.

 

Zdroj: Odbor regionálního rozvoje, Krajský úřad Ústeckého kraje


01

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 17.9.2014 / 17.9.2014 | Účinnost od-do: 17.9.2014-17.10.2014
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK
 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém