Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Putovní výstava mapuje deset let výstavby Labské stezky v Ústeckém kraji

 
01
Labská stezka je cyklotrasou s nadregionálním významem a mezinárodní prestiží. V Ústeckém kraji leží 96 km stezky a kraj se na jejím budování aktivně podílí již deset let. K připomenutí těchto deseti let je připravená putovní výstava, která mapuje investiční aktivity na stezce od počátku až k nynějšímu stavu, kdy je hlavní část před dokončením. Od 5. prosince bude výstava ke zhlédnutí v Infocentru v Lovosicích.
Tisková zpráva z 5. prosince 2019
 

 
 

Výstava je připravena na deseti podsvícených informačních panelech, kde jsou informace a fotografie z postupné výstavby cyklostezky od Záluží až po Děčín, kterou prováděl Ústecký kraj mezi lety 2010 – 2019. Na tabulích je zobrazený stav vybraných lokalit před výstavbou, během realizace a po dokončení stavby. Již dříve začala s výstavbou menších úseků stezky města Děčín, Ústí nad Labem, Litoměřice a Roudnice nad Labem. V průběhu roku 2020 budou dokončeny poslední dva významné úseky, a to Račice – Hněvice a Třeboutice – Nučnice.

„Labská cyklostezka je jeden z nejlepších turistických produktů, který v kraji máme. Přestože kraj do její výstavby musel něco investovat, máme spočítáno, že její ekonomický přínos pro region je cca 59 milionů korun za sezónu. Částka se navíc spolu s návštěvností může zvyšovat. Návštěva Labské stezky je tak nejen hezkým zážitkem pro turisty, ale také přínosem pro místní podnikatele,“ řekl náměstek pro cestovní ruch Zdeněk Matouš.

Putovní výstava zahájila v říjnu v Roudnici nad Labem, v listopadu byla k vidění na litoměřickém Hradě, od 5. prosince do 13. ledna je možné ji zhlédnout v Lovosicích v Infocentru. Poté bude směrem po proudu Labe převezena na Krajský úřad Ústeckého kraje, v únoru se objeví v ústeckém Infocentru a následně v Děčíně. Zájem o výstavu projevily také další kraje, kterými cyklostezka Labe prochází a kde výstavba ještě tak daleko nepokročila.

Výstavu pro Ústecký kraj zajistila Destinační agentura České středohoří o.p.s.

1
Z vernisáže výstavy v Roudnici nad Labem

2
Instalace panelů na Hradě v Litoměřicích

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 4.12.2019 / 4.12.2019 | Zveřejnit od: 5.12.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém