Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Radek Vonka zahájil přípravy na Hry III. letní Olympiády dětí a mládeže

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Radek Vonka zahájil přípravy na Hry III. letní Olympiády dětí a mládeže
Na tribuně VIP Zimního stadionu v Ústí nad Labem, ve známé Lví aréně, se v úterní poledne 12. prosince sešli ti, kteří se budou podílet nejen na přípravách, ale hlavně na organizaci Her III. letní Olympiády dětí a mládeže. Mezi hosty byl také náměstek a zástupce hejtmana Ústeckého kraje Radek Vonka, zároveň předseda organizačního výboru her. Dodejme rovněž, že předsedou řídícího výboru je hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc.
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 12. prosince 2006

 

Radek Vonka zahájil přípravy na Hry III. letní Olympiády dětí a mládeže

 

 

 

Na tribuně VIP Zimního stadionu v Ústí nad Labem, ve známé Lví aréně, se v úterní poledne 12. prosince sešli ti, kteří se budou podílet nejen na přípravách, ale hlavně na organizaci Her III. letní Olympiády dětí a mládeže. Mezi hosty byl také náměstek a zástupce hejtmana Ústeckého kraje Radek Vonka, zároveň předseda organizačního výboru her. Dodejme rovněž, že předsedou řídícího výboru je hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc.

            Hry III. letní Olympiády dětí a mládeže budou upořádány ve dnech 19. - 23. června roku 2007. „Organizací letních her byl pověřen Ústecký kraj již v loňském roce. Byl to velký úspěch našeho regionu, protože nám představitelé Českého olympijského výboru dali přednost před Jihočeským krajem a dokonce i před Prahou, řekl nám Radek Vonka. Před účastníky pracovního setkání dále řekl: „Považuji za svoji povinnost vás všechny ubezpečit o tom, že Ústecký kraj udělá všechno pro to, aby letní hry byly úspěšné, aby mladí sportovci z celé naší země poznali náš region, jeho obětavé lidi, aby pod olympijskou vlajkou a ohněm dosáhli co největších sportovních výsledků a dokázali, že naše děti a mládež jsou dobří. Musíme je ale k tomu vést, dávat jim podmínky, věřit jim. Všichni jsme v Ústeckém kraji moc rádi, že hry budou v příštím roce u nás. Jsem přesvědčen o tom, že i v Ústeckém kraji zvítězí principy a myšlenky olympismu,“ dodal Radek Vonka.

            Mezi hosty úterního pracovního setkání byli také místopředseda Českého olympijského výboru pro olympismus Josef Dovalil, předseda komise olympiády dětí a mládeže ČOV Jan Hejma, předseda Ústeckého krajského sdružení ČSTV a zároveň předseda výkonného výboru budoucí olympiády Zdeněk Kubec, zástupci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, představitelé ČSTV a zástupci jednotlivých krajů. Společně si prohlédli Lví arénu, tedy Zimní stadion v Ústí nad Labem, kde budou Hry III. letní Olympiády dětí a mládeže v úterý 19. června 2007 zahájeny i některá další sportoviště, která mladé lidi na přelomu jara a léta v krajském městě přivítají (jezdecký stadion na Bukově, plavecká hala, areál na Větruši a d).

            Většinu z osmnácti sportovních disciplín – od aerobiku po zápas - bude hostit krajské město, některé také Chabařovice, Louny (baseball), finále fotbalu bude v Teplicích. Očekává se účast 4 600 mladých sportovců ze všech krajů republiky, centrem Her III. letní Olympiády dětí a mládeže bude Olympijský dům v krajském městě (Dům kultury). Součástí her budou i výtvarné a fotografické soutěže a děti a mládež změří síly i v počítačových hrách.

            O přípravě Her III. letní Olympiády dětí a mládeže se podrobnosti dozvíte na webových stránkách www.sportagency.cz a budeme vás také samozřejmě pravidelně informovat na našich internetových stránkách či v Krajských novinách, které vycházejí každý měsíc.

 

připravil: Zbyněk Šebesta,

kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení tiskových informací

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 742

sebesta.z@kr-ustecky.cz

 

           

           

              

           

Radek Vonka (vpravo) a mpř. ČOV Josef Dovalil.
Radek Vonka (vpravo) a mpř. ČOV Josef Dovalil.

Radka Vonku, náměstka a zástupce hejtmana Ústeckého kraje, vítá ve Lví aréně Zdeněk Kubec.
Radka Vonku, náměstka a zástupce hejtmana Ústeckého kraje, vítá ve Lví aréně Zdeněk Kubec.

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 12.12.2006 / 12.12.2006 | Zveřejnit od-do: 12.12.2006-12.1.2007

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém