Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Tiskové informace

 

Radní Jana Ryšánková slavila s Matýskem

 
1
Radní Ústeckého kraje Jana Ryšánková se zúčastnila dne otevřených dveří a oslavy 5. narozenin Centra Matýsek v Roudnici nad Labem.
 

 
 

Návštěvníky, mezi které kromě radní Jany Ryšánkové patřil i místostarosta Roudnice Vladimír Urban či ředitel KZM Říp Soukup, přivítala předsedkyně občanského sdružení Iveta Fiedlerová. „Naše sdružení vzniklo jako ryzí mateřské centrum, které zůstane i do budoucna srdcem našich aktivit a programů. Na druhou stranu si stále více uvědomujeme kontext a nové potřeby našeho města a kraje. Chceme aktivně pomáhat při řešení problémů zejména v sociální oblasti, tak aby se roudnickým dětem a rodinám žilo lépe,“ představila budoucí směřování Matýsku jeho předsedkyně. Právě na narozeninách byly nastíněny nové záměry v náplni centra. Kromě oblíbených a hojně navštěvovaných akcí pro děti, jako jsou nejrůznější pohybové aktivity či zpívánky, se chystá program i pro jejich maminky, které si budou moci dojít třeba na masáž.

 

Hlavní novinkou je ale rozšíření nabídky o sociální službu poradenství pro rodiny v krizi. Právě to ocenila radní Jana Ryšánková, která přišla do Matýsku také blahopřát. „Mnozí lidé si stále myslí, že mateřské centrum je jen místo na hlídání dětí. Proto mě těší, že v Matýsku je jasně vidět, kam centra směřují, nabídka nejrůznějších kurzů s důrazem na psychologii je toho jasným důkazem. Zejména potom vítám rozšíření služeb o sociální poradenství. Ze strany Ústeckého kraje je každá taková inovace ceněná,“ vyjádřila se k Centru Matýsek radní pro sociální oblast Jana Ryšánková.

 

K pátým narozeninám si občanské sdružení nadělilo nové logo, které tvoří čtyři barevné kousky skládačky, jež do sebe zapadají. Skládačka symbolizuje hravost jako základní předpoklad pro práci v mateřském centru, zároveň také to, že Matýsek je jedním z dílků v mozaice neziskových organizací.

 

Ústecký kraj se také připojil ke kampani Společnost přátelská rodině, kterou  pro organizace s krajskou působností vyhlásila síť mateřských center v Ústeckém kraji. Kampaň oceňuje ty, kteří ulehčují život rodin s dětmi opatřeními, která dosud nejsou u nás stále běžná – bezbariérový vstup a pohyb, rodiny s dětmi vítány, nekuřácké prostředí, rodinné slevy pro jakkoliv početnou rodinu, podmínky trvale udržitelného života. Dále i zaměstnavatele, kteří poskytují svým zaměstnancům podmínky pro slaďování rodinného a pracovního života: poskytují rodičům možnost zkrácených úvazků, umožňují jim flexibilní pracovní dobu, podporují možnost sdílených pracovních úvazků, zaměstnávají rodiče po rodičovské dovolené, umožňují rodičům s malými dětmi pracovat z domova, či poskytují jinou formu podpory na pracovišti rodičům s malými dětmi.

 

Připravila: Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 726

mob. 737 203 666

hanackova.m@kr-ustecky.cz

1
Radní Jana Ryšánková mezi místostarostou Roudnice nad Labem Vladimírem Urbanem a panem Soukupem, ředitelem KZM Říp

2
Děti v Matýsku při hře

3

4
Nové logo Centra Matýsek

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 25.11.2009 / 25.11.2009 | Účinnost do: 25.12.2009

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém