Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

 

Radní Klika otevřel první poradenské centrum pro podporu zaměstnanosti

 
1
V sídle Krajského úřadu Ústeckého kraje dnes radní Martin Klika a ředitel krajské pobočky Úřadu práce Radim Gabriel přestřihli pásku u prvního poradenského centra, která díky aktivitám Paktu zaměstnanosti vznikají v nejpostiženějších oblastech – v Ústí nad Labem, Mostě a Děčíně. Budou poskytovat kombinované poradenství v oblasti dotací a investic i lidských zdrojů.
Tisková zpráva ze dne 6. října 2014
 

 
 

„Poradenská centra jsou určena pro podnikatele, ale také města a obce. Hlavně v těch menších je někdy obtížné se orientovat v možnostech dotační podpory na tvorbu pracovních míst. Zde nabízíme benefit v podobě dostupnosti informací na jednom místě, v příjemném prostředí a od vyškoleného personálu,“ řekl při slavnostním otevření radní Ústeckého kraje pro sociální oblast, bezpečnost a zaměstnanost Martin Klika.

„Jedná se o ukázku spolupráce státní správy a samosprávy. Klienti zde získají i aktuální informace z úřadu práce, a to vše na jednom místě,“ zdůraznil Radim Gabriel, ředitel krajské pobočky ÚP.

Dotační poradenská centra vznikají z důvodu nedostatečného pokrytí odborného dotačního poradenství v kombinované formě (poradenství pro lidské zdroje a investiční poradenství), jako pilotní projekt ve 3 nejproblémovějších regionech Ústeckého kraje na dobu 1 roku. Po tomto období se činnost center vyhodnotí k přijetí dalších rozhodnutí. Poradenství bude poskytováno široké skupině cílových osob či institucí, a to zejména zástupcům místních samospráv, zástupcům příspěvkových a rozpočtových organizací, neziskovému sektoru i představitelům podnikatelské sféry.

Během října budou centra pracovat ve zkušebním režimu, od listopadu začne ostrý provoz ve všech třech lokalitách.


 

1
Poradenské centrum otevřel Radní Martin Klika spolu s ředitele krajského Úřadu práce Radimem Gabrielem, vlevo vedoucí odboru sociálních věcí Petra Lafková, vpravo Karel Giampaoli, vedoucí oddělení sociální práce


2
Radní Klika v rozhovoru s manažerkou Paktu zaměstnanosti Ústeckého kraje Dagmar Proškovou

 

3


 

 


 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 6.10.2014 / 6.10.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém