Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Radní Ústeckého kraje navštívili Gymnázium v německé Pirně

 
001
Delegace tvořená radním pro cestovní ruch Radkem Vonkou a radním pro školství, mládež a sport Petrem Jakubcem přijala pozvání česko – německého gymnázia Friedricha Schillera v Pirně, aby se zde oba členové Rady Ústeckého kraje seznámili se vzdělávacím programem, které toto unikátní zařízení nabízí.
Tisková zpráva ze 30. 11. 2010
 

 
 

Gymnaziální vzdělávání německých a českých žáků na specializovaném Gymnáziu Friedricha Schillera v Pirně se odehrává v rámci náročného bilinguálního (tzn. aktivní užívání dvou jazyků na úrovni jazyka mateřského, pozn. red.) vzdělávacího programu, který podporuje rozvoj nadání v jazykové a zároveň i v matematicko - přírodovědné oblasti. Šestileté studium je určené pro žáky od 7. tříd, kteří úspěšně složí přijímací zkoušky v průběhu 6. ročníku nebo v primě na víceletém gymnáziu.

 

Delegace Ústeckého kraje v čele s oběma zmíněnými radními si prohlédla prostory školy i internátu a diskutovala se čtyřmi vybranými žáky, kteří popsali svou spokojenost se školním prostředím a plány do budoucna.

 

Českým a německým žákům se na gymnáziu dostává díky propojení školy a internátu celodenní péče.  Kromě vyučování zahrnuje studijní časy a zájmové aktivity, například k rozvíjení a posílení kvalifikace, kreativity, či identity ve skupině.

 

Vzdělávací program se začal realizovat ve školním roce 1998/99. Smlouva byla nejprve uzavřena na 25 let s možností prodloužení. Ve školním roce 2010/2011 gymnázium navštěvuje 752 studentů, z toho jich je 81 ubytováno na internátě.

 

Radní se spolu s českým studijním koordinátorem Josefem Urbánkem dohodli na dalším pracovním setkání, které by mělo být zaměřené na propagaci školy na území Ústeckého kraje. Uzávěrka přihlášek k přijímacím zkouškám na školní rok 2011/12 bude koncem února 2011.

Podrobnosti na www.schillergymnasium-pirna.de.

 

Připravila:

Bc. Alena Tichá

oddělení tiskových informací

Kancelář hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 741, ticha.a@kr-ustecky.cz,

www.kr-ustecky.cz

01

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 30.11.2010 / 30.11.2010

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém