Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Rallye Ostrov 2018: Záchranáři na dva dny obsadili Ostrov u Tisé

 
foto
Už pátý ročník metodického cvičení Rallye Ostrov připravila Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje. Celkem devět úkolů, z toho dva noční, bylo připraveno pro 22 posádek. V rámci projektu "Přeshraniční spolupráce a vzdělávání v oblasti zdravotnických záchranných služeb" se cvičení už podruhé zúčastnily posádky ze sousedního Německa. Zahájení cvičení se zúčastnil také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
Tisková zpráva ze dne 18. května 2018
 

 
 


„Jubilejní pátý ročník ukazuje, že si cvičení získalo svoji tradici. Tato cvičení dokazují profesionalitu členů složek krajského integrovaného záchranného systému, kterou potvrzují při řešení všech mimořádných událostí. Záchranářům bych moc přál, aby se s takovými situacemi mohli setkat v praxi minimálně,“ řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček při zahájení.

Záchrana ženy po pádu z 15 metrové výšky, přejetí milenců traktorem, kolaps pacienta se sluchovým postižením, intoxikace dítěte a další úkoly čekaly na záchranáře na jednotlivých stanovištích.  Zdravotníci dopředu nevědí, co je kde čeká. V nesnadném terénu skalního města Ostrova u Tisé a okolí tak museli záchranáři opět ověřit své znalosti a profesionalitu. Námět úkolů je sestaven podle skutečných událostí. „Toto cvičení je nejen prověřením posádek zdravotnické záchranné služby a součinnosti s ostatními složkami IZS, ale má také vzdělávací charakter. Při vymýšlení úkolů je kladen důraz na opravdovost a úkoly jsou často inspirovány událostmi z reálných výjezdů,“ řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Prokop Voleník.

                      

foto

 

foto
Hejtman Oldřich Bubeníček při úvodní řeči.

foto
Zprava ředitel krajského policejního ředitelství Jaromír Kníže, ředitel krajské záchranky Ilja Deyl a jeho náměstek Petr Bureš.

foto
Záchranáři cvičili ve složitém terénu skal v Tisé.

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

 

 

 

 


 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 18.5.2018 / 18.5.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém