Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
001
Na dnešním zasedání zastupitelstva byl Ústeckému kraji udělen národní rating Aa1.cz se stabilním výhledem společnosti Moody's Investors Service. Osvědčení o přiznání tohoto ratingu dnes převzal hejtman Oldřich Bubeníček.
Tisková zpráva ze dne 25. června 2013
 

 
 

Rating je kombinací základního úvěrového hodnocení subjektu (odpovídá vlastní finanční síle dané samosprávy bez zohlednění mimořádných dotací od podporující vlády) na úrovni baa1 a střední pravděpodobnosti podpory ze strany vlády za účelem předejit akutnímu nedostatku likvidity.

Národní rating Ústeckého kraje Aa1.cz odráží stabilizaci provozního přebytku a salda rozpočtu v roce 2013 a dostatečné hotovostní rezervy. I když bude zadluženost kraje v roce 2014 pravděpodobně růst, ve střednědobém horizontu se očekává její stabilizace. Rating kraje je omezený i očekávaným nárůstem dluhové služby s přihlédnutím na nízký očekávaný narůst příjmů. Pozitivní dopad na rating by mohly mít udržitelný narůst provozních přebytků kraje společně se stabilizací dluhové služby a zadluženosti.

01

 

02

 

03


 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 25.6.2014 / 25.6.2014 | Účinnost od-do: 25.6.2014-25.6.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém