Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Reakce náměstka Komínka na vyjádření ministryně financí Schillerové

 
znak
"Odmítám návrh ministryně financí, jak zajistit prostředky do rozpočtu republiky na úkor krajů, jejich obyvatel a regionálních tratí," říká náměstek Komínek k úsporným návrhům vlády.
 

 
 

„Odmítám návrh ministryně financí, jak zajistit prostředky do rozpočtu republiky na úkor krajů, jejich obyvatel a regionálních tratí. Když pominu, že dotace od státu jsou smluvním závazkem a já nikdy nebudu souhlasit, aby Ústecký kraj od smlouvy odstoupil, jedná se o zcela nekoncepční krok, který by poškodil strukturu dopravní obslužnosti. Navíc použít jako argument ztrátovost dopravy je jasným faulem. Na dopravní obslužnost nelze pohlížet jen z ekonomické perspektivy, ta je především službou státu vlastním občanům. A je jen smutným dovětkem, že vláda s velkou slávou zavedla v září minulého roku populistické slevy, aby za pár měsíců přišla s návrhem na faktické zrušení třetiny drážní dopravy,“ říká Jaroslav Komínek, náměstek hejtmana pro dopravu, s tím, že bude v tomto duchu iniciovat usnesení dopravní komise Rady Asociace krajů ČR.

Na jednání rady vlády upozornila ministryně financí Alena Schillerová na riziko výrazného růstu rozpočtového schodku v roce 2020 a navrhla jako řešení razantní škrty na všech ministerstvech. Nejvíce by se podle ní dalo ušetřit na dopravě, až 9,5 miliardy korun, z toho téměř třetinu na podpoře regionální železniční dopravy.

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 11.2.2019 / 11.2.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém