Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ředitelka základní školy v Chanově převzala v Mostě Medaili hejtmana Ústeckého kraje

 
Most ocenění
Monika Kynclová, ředitelka Základní školy Most v Chanově, převzala na mosteckém magistrátu z rukou hejtmana Oldřicha Bubeníčka Medaili hejtmana Ústeckého kraje, pamětní list a pozornost ve formě českého granátu.
Tisková zpráva ze dne 29. března 2019
 

 
 

Ocenění získala po právu. V chanovské škole působí 33 let, od roku 2005 pak ve funkci ředitelky. Snaží se o zlepšení podmínek v tamní lokalitě a přístupu ke vzdělávání sociálně slabších obyvatel. „Není za mnou vidět tolik práce, že by naše děti měly středoškolské vzdělání. Podaří se nám vypiplat tak jedno, dvě děti za pár let, které něčeho v budoucnu dosáhnou. Musíme se zkrátka radovat z maličkostí,“ řekla skromně Monika Kynclová.

Ve škole je na 179 žáků 16 učitelek. „Kdybych okolo sebe neměla tak skvělý tým lidí, co mám, sama bych to rozhodně nezvládla,“ děkovala učitelkám a dalším pracovníkům chanovské školy. Tu nedávno navštívil také hejtman Bubeníček společně s Výborem pro sociální politiku Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. „Když jsem poslouchal poutavé povídání paní ředitelky o tom, co všechno pro děti dělá, že k dětem musí přistupovat jinak než učitelky v jiných mosteckých školách, rozhodl jsem se pro udělení medaile,“ uvedl důvod ocenění Bubeníček s přáním, aby ředitelce chuť do práce ještě nějaký rok vydržela.

Monika Kynclová kromě učení také získává pro školu a žáky finanční prostředky skrze dotační a nadační programy a fondy. Především na podporu integrace romské komunity, programy prevence rizikového chování, podporu mimoškolních aktivit. Spolupracuje s Domem romské kultury, s občanským sdružením Aver Roma, Městskou policií Most a oblastní Charitou v Mostě.

01
Oceněná Monika Kynclová s manželem a Markétou Starou (vlevo), náměstkyní primátora Mostu.

02
Monika Kynclová s medailí.

 

03

 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 29.3.2019 / 29.3.2019 | Zveřejnit od: 29.3.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém