Orientační nabídka


 

Regionální odborová rada je dalším členem Paktu zaměstnanosti

1p
Českomoravská konfederace odborových svazů, zastoupená Regionální radou odborových svazů ČMKOS Ústeckého kraje se dnes stala dalším členem Paktu zaměstanosti Ústeckého kraje. Dohoda o partnerství a spolupráci byla dnes podepsána na jednání RROS, kterého se zúčastnil i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
 

 
 

Za Ústecký kraj dokument podepsal krajský radní a předseda Řídícího výboru Paktu Martin Klika, za RROS ÚK podpis připojil předseda odborové rady Jiří Cingr a za ČMKOS jeho místopředsedkyně Radka Sokolová.

Pakt zaměstnanosti Ústeckého kraje, který spolu s krajem založily Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje, Krajská hospodářská komora, Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, a přidal se k němu i Úřad práce ČR, se tedy rozrostl o dalšího člena, důležitého hráče operujícím na trhu práce.

„Odborové svazy, které působí na území kraje, mají znalosti o trhu práce a představují potenciál a zkušenosti, které budou využity při aktivitách Paktu,“ řekl Oldřich Bubeníček.

„Regionální odborová rada měla zájem se do práce Paktu zapojit, protože v něm spatřuje významný nástroj k řešení zaměstnanosti,“ uvedl před podpisem dohody předseda rady Jiří Cingr.

Ústecký kraj je jeden z nejvíce postižených regionů strukturálními změnami a vykazuje již několik let nejvyšší míru nezaměstnanosti v ČR. Zároveň je na druhém místě v počtu obyvatelstva pouze se základním vzděláním. Přes skutečnost, že se v kraji realizuje řada programů na podporu zaměstnanosti i vzdělanosti, nedaří se zásadním způsobem situaci změnit.

Loni založený pakt nezaměstnanosti má za cíl zvýšit do roku 2020 zaměstnanost v kraji alespoň na úroveň srovnatelnou s ostatními kraji země.

Situaci na krajském trhu práce komplikuje omezení hornictví jako důsledek územních limitů, nejasný vývoj některých odvětví, absence pozitivních trendů, nárůst počtu obyvatel s žádnou či nízkou mírou kvalifikace, její koncentrace ve vybraných lokalitách Ústeckého kraje a nízká motivace pracovat či vzdělávat se v technických oborech. To jsou důvody, proč Ústecký kraj vytváří široké regionální partnerství, které by situaci řešilo komplexněji a systémověji, a to na základě dobrých zkušeností z Evropy i ze světa.

Ústecký Pakt zaměstnanosti nyní úspěšně shání peníze na podporu zaměstnanosti. Zapojil se například do vyjednávacího procesu podmínek dotačního titulu Podpora rozvoje pracovních příležitostí na území Ústeckého a Moravskoslezského kraje, na nějž je vyčleněno pro Ústecký kraj 100 miliónů korun. Tento dotační program vyhlásila minulý týden na zasedání HSRÚK v Litoměřicích ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová.

„Tento dotační titul může pomoci při zvyšování zaměstnanosti v Ústeckém kraji. Díky němu by mohly vzniknout dvě stovky nových pracovních míst,“ řekl předseda Řídícího výboru Paktu zaměstnanosti Ústeckého kraje a krajský radní Martin Klika.

Pakt zaměstnanosti Ústeckého kraje se zaměřuje na čtyři základní strategické priority, a to ekonomický rozvoj, zaměstnanost, vzdělávání a sociální inkluzi.  Jde o široké partnerství institucí a expertů s cílem vytvořit a implementovat do praxe soubor opatření a projektů na podporu zaměstnanosti a vzdělanosti obyvatel Ústeckého kraje.

Pakt podporuje vznik a udržení nových i stávajících pracovních míst, rozvoj technického a řemeslného  vzdělávání, růst podnikání, podnikavosti a kreativity a změny kvalifikace a souvisejícího vzdělávání. Cílem Paktu zaměstnanosti Ústeckého kraje je v rámci platformy partnerských a spolupracujících subjektů a expertů vytvořit komplexní program na podporu zaměstnanosti Ústeckého kraje a zvýšit absorpční kapacitu pro zajištění jeho úspěšné realizace v období 2014–2020 v podobě alokovaných finančních prostředků. Tím bude vytvořeno příznivé prostředí pro iniciaci a stimulaci tvorby potřebných projektů přinášejících integrované řešení pro trh práce v Ústeckém kraji.

Pakty zaměstnanosti pomáhají ke zlepšení situace na regionálním trhu práce. Po Moravskoslezském a Ústeckém kraji byl pakt založen i v kraji Libereckém, který naváže na zkušenosti paktů již zavedených a fungujících. Cílem těchto regionálních partnerství je koordinovaný přístup při podpoře zaměstnanosti v nejvíce postižených regionech.

Kontakt:

RNDr. Zdeněk Rytíř, vedoucí oddělení mediální komunikace

Kancelář hejtmana

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.:   +420 475 657 703

Mob.:+420  602 409 704

                Mail:   rytir.z@kr-ustecky.cz  

2p
Z jednání RRROS ÚK (zleva): místopředsedkyně ČMKOS Radka Sokolová, předseda RROS Jiří Cingr, hejtman ÚK Oldřich Bubeníček a člen Rady ÚK Martin Klika

3p
Podpis dohody o přistoupení k Paktu zaměstnanosti

4p

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 10.4.2014 / 10.4.2014
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém