Orientační nabídka


 

Regionální premiéra oceněného filmu Oběť se blíží - už ve středu 7. prosince

Česko-slovensko-německý koprodukční snímek Oběť režiséra Michala Blaška po uvedení na festivalech v Benátkách, Torontu, Jižní Koreji nebo Turecku a po slovenské nominaci do bojů o Oscara putuje po slavnostní listopadové premiéře českými kiny. Regionální premiéra za účasti tvůrců se odehraje již tuto středu 7. prosince v kině Hraničář.
Tisková zpráva z 5. prosince 2022
01
 

 
 

Oběť je strhující jednaadevadesátiminutový příběh režiséra Michala Blaška a scénáristy Jakuba Medveckého. I když se jedná o režisérův celovečerní filmový debut, českým divákům toto jméno jistě není neznámé. Mladý a nadějný režisér stojí za veleúspěšnou minisérií Podezření a třetí řadou oblíbených Případů 1. oddělení. „Oběť je příběhem o důvěře matky Iriny a syna Igora žijících v cizím státě, kde jsou odkázaní hlavně sami na sebe,“ říká režisér Blaško. „V jistém smyslu je to univerzální příběh, který by se mohl odehrát kdekoli na světě, protože proti sobě staví dvě minority. Otázkou zůstává, na jakou stranu se přikloní většinová společnost, která se tak stane soudcem.“

 

Hlavní role ve filmu ztvárnili Vita Smačeljuk a Gleb Kuchuk. Z českých herců a hereček si v Oběti zahrála Gabriela Míčová, Alena Mihulová, Viktor Zavadil, Igor Chmela, Klaudia Dudová nebo Elizaveta Maximová.

 

Film se natáčel u nás v  kraji za spolupráce Filmové kanceláře Ústeckého kraje a je také jedním z finančně podpořených projektů z loňského ročníku filmového programu. Film Oběť vznikl v třístranné mezinárodní koprodukci. V Čechách se na jeho tvorbě zásadně podílel Státní fond kinematografie, Česká televize, Jihomoravský filmový nadační fond a Plzeňský a Ústecký kraj.

 

„Ústecký kraj je hrdým partnerem filmové tvorby prostřednictvím dotačního programu. Díky němu můžeme podpořit vznik kvalitního umění i místní firmy, které filmařům zajišťují nejrůznější služby. Proto počítáme s podporou filmu i v rozpočtu na příští rok,“ doplnil náměstek pro kulturu Jiří Řehák.

1


 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 5.12.2022 / 5.12.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies