Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Regionální průmyslníci podepsali deklaraci na podporu transformace Ústeckého kraje

 
Platforma průmyslníků ÚK
Platforma průmyslníků Ústeckého kraje podepsala na krajském úřadě před zrakem hejtmana Jana Schillera deklaraci na podporu transformace Ústeckého kraje.
Tisková zpráva ze dne 22. února 2021
 

 
 

Platforma průmyslníků Ústeckého kraje, jejímiž členy jsou společnosti ČEZ, a. s., Lovochemie, a. s., Mondi Štětí, a. s., ORLEN Unipetrol RPA s.r.o., Sev.en Evergy, Spolek pro chemickou a hutní výrobu, a. s., a United Energy, a. s., se podpisem společné deklarace zavázala podílet na transformačním procesu směrem k technologicky vyspělejší a trvale udržitelné nízkouhlíkové ekonomice a spolupracovat na změnách, jež budou v příštích letech probíhat na úrovni Ústeckého kraje i České republiky. Regionální průmyslníci vyjádřili svůj zájem přispět k dalšímu rozvoji regionu v hospodářské i sociální oblasti s důrazem na zachování a další rozvoj perspektivních pracovních míst.

„Jsem rád, že průmyslníci na území našeho regionu vyjadřují zájem aktivně se podílet na rozvoji Ústeckého kraje a zlepšení kvality života jeho obyvatel. To se týká mimo jiné i velmi důležité otázky spravedlivé transformace. Našeho kraje jakožto uhelného regionu se totiž odklon od uhlíkově náročné energetiky i průmyslu týká více než krajů historicky nezatížených těžbou,“ sdělil hejtman Jan Schiller, který se aktu podpisu deklarace účastnil.

úk
Deklaraci podepsalo například vedení společnosti Sev.en Energy

 

úk
Mezi signatáři nechyběl ani generální ředitel Spolchemie Daniel Tamchyna

 

úk
Hejtman Jan Schiller podepsal prohlášení o převzetí deklarace regionálních průmyslníků

 

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 22.2.2021 / 22.2.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém