Orientační nabídka


 

Regionální stálá konference podpořila další dva strategické projekty

V prostorách Inovačního centra Ústeckého kraje proběhlo 44. zasedání Regionální stálé konference Ústeckého kraje (RSK ÚK), během kterého byly doporučeny další dva strategické projekty předložené v Operačním programu Spravedlivá transformace (OPST) k projednání na Výběrové komisi Státního fondu životního prostředí.
Tisková zpráva ze dne 13. března 2024
01
 

 
 
Členové RSK ÚK doporučili Výběrové komisi Státního fondu životního prostředí k projednání projekt ústecké univerzity RUR – Region univerzitě, univerzita regionu a projekt SYNERGYS, jehož nositelem je Univerzita Karlova. Připojily se tak k projektu Transformačního centra Ústeckého kraje, který byl prvním podpořeným strategickým projektem.

„Možnosti využití geotermální energie, na které cílí projekt SYNERGYS, vnímám jako jedno z krajských témat pro budoucí OPST 2.0. Je zde velký potenciál pro využití geotermální energie ve městech, v budoucnu by tento zdroj mohl zajistit levnější dodávky tepla pro obyvatele,“ sdělila radní Ústeckého kraje pro oblast přípravy a realizace projektů Iva Dvořáková.  

Během jednání proběhla diskuze o podpoře základních škol v Operačním programu Spravedlivá transformace. Mezi výzvy plánované na 1. pololetí roku 2024 patří například Posílení sociální stability v Ústeckém kraji či Podpora zaměstnanosti, jejímž nositelem bude Úřad práce ČR.

Více informací o strategických projektech OPST naleznete na stránkách RSK ÚK.

01
Na ICUK proběhlo jednání Regionální stálé konference Ústeckého kraje

 

02
Hlasovalo se o projektech RUR - Region univerzitě, univerzita regionu a SYNERGYS

04
Předsedou RSK ÚK je hejtman Jan Schiller, vedle něj na snímku vpravo náměstkyně hejtmana Lubomíra Mejstříková a krajská radní Iva Dvořáková 

 

 

03
Zasedání RSK ÚK

 

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Adéla Pašek
Vytvořeno / změněno: 13.3.2024 / 13.3.2024
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém