Orientační nabídka


Cesta: Titulní stránka > Ústecký kraj > Nabídka témat > Doprava > Rekonstrukce mostu Dr. E. Beneše v UL
 

Rekonstrukce mostu Dr. E. Beneše v UL - archiv dokumentů

01
 
 
 

 

V letech 2024 – 2026 dojde v Ústí nad Labem k celkové rekonstrukci mostu Dr. Edvarda Beneše přes Labe. Most je součástí silnice II/613 a jeho vlastníkem je Ústecký kraj. Na tomto místě naleznete průběžné informace o průběhu prací, o uzavírkách a změnách v dopravě, které postupně nastanou a které se díky významnosti této stavby dotknou téměř každého z občanů a návštěvníků města.

Rekonstrukci zrealizují společnosti Metrostav TBR a.s. a STRABAG Silnice a.s. Součástí akce je také zřízení dočasné bezbariérové lávky určené pro převedení pěších, cyklistů a inženýrských sítí.

Financování

Celková cena rekonstrukce dle smlouvy činí 629 milionů korun. Ústecký kraj předpokládá spolufinancování stavební akce z dotace poskytnuté v rámci Integrovaného regionálního operačního programu – Výzva č. 21. výzva IROP - Silnice II. třídy na Prioritní regionální silniční síti - SC 3.1 (MRR).

Harmonogram

2024 - realizace provizorní lávky přes Labe, která bude sloužit po dobu rekonstrukce mostu pro převedení pěších a inženýrských sítí.  Most Dr. E. Beneše bude proto po většinu roku nadále fungovat pro pěší i osobní automobilovou dopravu.


Úpravy okružní křižovatky pod Větruší

V prvním pololetí letošního roku proběhne na okružní křižovatce pod Větruší v Ústí nad Labem několik souběžných staveb a úprav.

První akcí, která začne už 1. února, bude  Oprava mostu  v km 3,040 Ústí nad Labem Střekov - Ústí nad Labem – Západ investora Správa železnic. Tato oprava spočívající v demontáži mostu, úpravě a následné montáži, vyjde na 78 milionů korun a vyžádá si přítomnost velkého jeřábu, který částečně omezí dopravu v ulici Střelecká.

K částečným uzavírkám doje v termínech 1.2. – 15.4. a 16.4.- 28.6., doprava bude vždy svedena obousměrně do jednoho jízdního pásu. Součástí jsou i dvě plánované celkové uzavírky, které by měly být vždy v noci ze soboty na neděli 10.2. a 13.4.

Od března naváže se svou akcí Úprava křižovatek Pražská x Přístavní x Střelecká a OK Pod Větruší investor Správa a údržba silnic Ústeckého kraje. Ta bude provádět práce v samotné křižovatce, která však bude vždy průjezdná. Cílem je rozšíření a změna vedení odbočovacích pruhů, aby došlo ke zkapacitnění okružní křižovatky. Stavba proběhne v čase březen – červenec 2024 a vyjde na 19,215 milionů korun.

Souběžně bude také investor Povodí Labe realizovat opravu protipovodňových prahů přímo v tělese okružní křižovatky. Práce budou probíhat vždy v té právě uzavřené části.

01
Podrobný nákres úpravy křižovatky

02
Etapa č. 1

 

03
Etapa č. 2  

04
Etapa č. 3

 

 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Doprava > Rekonstrukce mostu Dr. E. Beneše v UL

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu


Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém