Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Tiskové informace

 

Rekordní sledovanost webové televize Ústeckého kraje

 
logo ÚK
Více než 1 400 000 přehraných videí – takovou sledovanost zaznamenala webová televize Ústeckého kraje od svého spuštění. Vlastní televizi provozuje Krajský úřad Ústeckého kraje od 1. března 2011. Zájem o videa je z celé České republiky, ale také ze zahraničí. Měsíčně si diváci na internetové adrese www.u-tv.cz přehrají přes 150 tisíc videí.
 

 
 

„Takovou sledovanost nikdo z nás nečekal. S výsledky jsme nadmíru spokojeni. Jsme rádi, že obyvatelům kraje a jeho návštěvníkům poskytujeme kvalitní informační servis a že je o něj takový zájem ,“  říká Jana Vaňhová, hejtmanka Ústeckého kraje. Hlavním cílem zprovoznění webové televize bylo právě zvýšení povědomí o Ústeckém kraji. Nejvíce si videa přehrávají obyvatelé samotného kraje, ale zájem je i z ostatních krajů České republiky.

Zajímavostí je přetrvávající zájem o videa U-TV z Karvinska a Moravskoslezského kraje. Mnoho diváků je také třeba z Tábora, Brna a samozřejmě Prahy. Tento zájem možná signalizuje, že webovou televizi sledují potenciální návštěvníci Ústeckého kraje, že se o kraj zajímají a v turistické sezóně se zde objeví.

Webová televize má tu výhodu, že ji lze sledovat kdykoli a odkudkoli. Nikoho tedy nepřekvapí, že tisíce videí byly přehrány i za hranicemi samotné České republiky - v Německu, Velké Británii, Rusku, na Slovensku a zájemci se našli i v Rakousku, Irsku nebo Holandsku.

Webová televize Ústeckého kraje poskytuje informace všem zájemcům o dění v kraji. Na adrese www.u-tv.cz se mohou diváci pravidelně dozvídat aktuální novinky, jsou seznamováni s prací krajského úřadu a zváni na významné společenské akce nebo do turisticky zajímavých míst.

Připravil: OTI
 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 9.12.2011 / 9.12.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém