Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Republikový šampionát v požárním sportu nadchl diváky a lámal rekordy

 
MČR v požárním sportu
Krajské město hostilo od pátku do neděle 48. ročník mistrovství České republiky v požárním sportu družstev HZS ČR a 66. mistrovství Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Ústecký fotbalový stadion přivítal na své ploše 200 sportovců z řad profesionálních hasičů, 514 sportovců a sportovkyň z řad dobrovolných hasičů, 80 rozhodčích a desítky dalších účastníků a hostů.
Tisková zpráva ze dne 2. září 2019
 

 
 

První soutěžní den byl zahájen výstupem na cvičnou věž a slavnostním ceremoniálem zahájení celého mistrovství. Sportovnímu klání přihlížel ministr vnitra ČR Jan Hamáček. V sobotu čekal na soutěžící běh na 100 metrů s překážkami a štafeta 4 x 100 metrů. A konečně v neděli byl šampionát zakončen požárním útokem. Profesionální i dobrovolní hasiči se v parném letním počasí při soutěžních disciplínách zapotili. Padlo i několik českých rekordů v jednotlivých disciplínách.


„Chtěl bych vám všem popřát, aby se vám dařilo i v tom horkém počasí, které tu panuje. Děkuji hasičům, i těm dobrovolným, za práci, kterou odvádíte. Za to si zasloužíte obdiv a podporu. V soutěži vám přeji hodně úspěchů, co nejméně zranění a ať si z našeho kraje odvezete krásné vzpomínky,“ uvedl v úvodním proslovu hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.


01
Jednou z disciplín byl výstup na cvičnou věž do čtvrtého patra.

02
Soutěžily i ženy. V dorostenecké kategorii se dívky plně soustředily na svoje výkony.

03
Sportovní klání prvního soutěžního dne si nenechal ujít ani ministr vnitra Jan Hamáček (uprostřed) a Roman Vyskočil, ředitel Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje (vpravo).

 

04
Finále v kategorii mužů nabídlo neskutečně dramatické rozuzlení.

 

05
I třetí místo se řádně oslavilo.

 

06
Slavnostního zahájení se zúčastnil také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a primátor Ústí nad Labem Petr Nedvědický (vpravo).

07
Ústecký kraj měl na šampionátu své zastoupení.

08
Stupně vítězů v kategorii muži výstup na věž.

 

 

 

 
 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 2.9.2019 / 2.9.2019 | Zveřejnit od: 2.9.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém